D1 Młodzik: Victoria Częstochowa 0:4 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 13.11.2021 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Victorią Częstochowa w ramach ostatniej kolejki II ligi wojewódzkiej D1 ŚLZPN.
Po bardzo dobrym występie, zanotowaliśmy kolejne pewne i wysokie zwycięstwo – tym razem 4:0.

Od początku rywalizacji nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i nie było wątpliwości kto będzie prowadził tego dnia grę.
Co prawda w pierwszej połowie spore kłopoty sprawiała nam naturalna nawierzchnia, która ewidentnie czeka już na zimę, natomiast szybkie otwarcie wyniku po składnej akcji w 8min dało nam czas, by na spokojnie przyzwyczaić się do warunków boiskowych.
Przed przerwą podwyższamy jeszcze rezultat za sprawą kolejnej akcji zespołowej, a w drugiej odsłonie w pełni zaadaptowani do boiska, tworzymy mnóstwo sytuacji strzeleckich, z których dokładamy następne dwa trafienia, ustalające końcowy rezultat.
Drużyna pokazała charakter, zaangażowanie i niemałe umiejętności piłkarskie, dzięki czemu zanotowaliśmy w pełni zasłużone, dominujące zwycięstwo.