C1 Trampkarz PU: Liswarta Lisów 1:1 Sporting FA Lubliniec

W poniedziałek 13.09.2021 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Liswartą Lisów w ramach lublinieckiej ligi Trampkarza poza unifikacją.
Po twardej grze, zdominowanej przez fizyczną walkę, mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Trzy spotkania w nowej lidze i można powiedzieć trzy różne scenariusze, przekładające się na obraz gry.
Wspólnym mianownikiem naszych rywali był(i zapewne będzie) styl oparty na prostych środkach i tzw “kontrolowanym chaosie”, ale z tym również musimy nauczyć sobie radzić.
Pierwszy raz natomiast spotkaliśmy się z sytuacją, w której przeciwnicy mieli bezdyskusyjną przewagę w aspekcie siłowym, co szczególnie w pierwszej fazie meczu sprawiało sporo kłopotów naszym zawodnikom.
Musieliśmy się również zaadaptować do na prawdę dużego jak na piłkę 7 osobową boiska, w dodatku z naturalną nawierzchnią.
Każdy z wyżej wymienionych elementów stanowił wyzwanie i bodziec do szukania nowych, skutecznych rozwiązań.
Udało się to połowicznie, bo mimo początkowych kłopotów, z upływem czasu przejęliśmy kontrolę nad sytuacją na boisku i to my prowadziliśmy grę. W 53min zaowocowało to bramką dającą prowadzenie, po której wydawało się, że nasza przewaga rośnie i kolejne trafienia są tylko kwestią czasu. Stało się natomiast odwrotnie i po serii naszych błędów, miejscowi w 65 minucie doprowadzili do wyrównania.
Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i zakończyło się ono podziałem punktów.

Sporo do życzenia pozostawia nadal nasza organizacja gry w budowaniu akcji ofensywnych. Wynika to głównie z deficytów w ruchu bez piłki, który jest mocno ograniczony lub nieumiejętny.
Z meczu na mecz widoczny jest jednak progres i przede wszystkim nowi zawodnicy coraz lepiej rozumieją nasze cele boiskowe, dzięki czemu coraz lepiej odnajdują się w naszym środowisku i stylu gry.
Podsumowując mecz, śmiało można powiedzieć, że mimo straty punktowej, szkoleniowo był on najpożyteczniejszy z dotychczasowych rozegranych w lidze C1 poza unifikacją.
Rywale postawili twarde warunki i od pierwszej do ostatniej minuty nieustępliwie walczyli o swoje, a tylko takie środowisko stwarza możliwości do rozwoju.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: