C1 Trampkarz PU: Orzeł Pawonków 9:8 Sporting FA Lubliniec

W środę 29.09.2021 rozegraliśmy wyjazdowe spotkanie z Orłem Pawonków w ramach lublinieckiej ligi Trampkarza poza unifikacją.
Po rywalizacji obfitującej w liczne sytuacje strzeleckie oraz wiele zwrotów akcji, ulegliśmy ostatecznie gospodarzom 9:8.

Pod wieloma względami mecz był bardzo ciekawy, by nie powiedzieć zaskakujący.
Przede wszystkim przestrzeń boiskowa jak na piłkę 7-osobową była bardzo duża, a w porównaniu z orlikami, na których rywalizujemy najczęściej – wręcz ogromna.
Pierwszy raz graliśmy również na bramki 7 metrowe; co z jednej strony utrudniało bronienie, z drugiej powinno stwarzać wiele możliwości do zaskoczenia bramkarza rywali – z czego niespecjalnie potrafiliśmy skorzystać(nawet z jedenastki).
Swoje kłopoty jak zwykle sprawiła nam też naturalna nawierzchnia.
Natomiast każdy z wymienionych elementów stanowił jedynie wyzwanie, z którym musieliśmy się zmierzyć i środowisko, do którego należało się przystosować.
Gospodarze od pierwszych minut odnajdywali się dużo lepiej w dobrze im znanych warunkach, dzięki czemu zyskali sporą przewagę bramkową.
Na dodatek nasza adaptacja do nowych okoliczności trwała zdecydowanie zbyt długo i kiedy już odnaleźliśmy się w przestrzeni i zaczęliśmy ją kontrolować, oprócz skuteczności zabrakło najzwyczajniej czasu do uzyskania korzystnego rezultatu.
Nie mniej jednak pod względem szkoleniowym było to bardzo pożyteczne spotkanie.
Przede wszystkim dostarczyło ono nowych bodźców i sytuacji, na które musieliśmy odpowiednio zareagować, używając odpowiednich narzędzi z zasobu, który zawodnicy niewątpliwie posiadają.
Bardzo cieszy fakt, że gracze Sportingu samodzielnie znaleźli rozwiązania na wiele problematycznych sytuacji boiskowych, szkoda tylko, że potrzebowaliśmy na to ponad połowę całkowitego czasu gry.
Tak czy inaczej mecz dostarczył wiele istotnych wniosków, które zapewne zaprocentują w przyszłości.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: