D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 2:0 Victoria Częstochowa

W niedzielę 26.09.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Victorię Częstochowa w ramach II ligi wojewódzkiej D1.
Po dobrym, ciekawym, choć momentami chaotycznym spotkaniu, pokonaliśmy przyjezdnych 2:0.

Od początku meczu Sporting narzucił swój styl gry i wysokie tempo konstruowania akcji ofensywnych, co ewidentnie sprawiało gościom problemy.
Świetna współpraca zespołowa, podparta udanymi akcjami indywidualnymi pozwalała raz za razem tworzyć zagrożenie w okolicach pola karnego Victorii.
Nie przełożyło się to niestety na zdobycz bramkową w najlepszym fragmencie naszej gry, a rywale coraz śmielej odgryzali się szybkimi kontratakami.
W pierwszej odsłonie żadna z drużyn nie potrafiła jednak przypieczętować swoich dobrych momentów i na przerwę schodziliśmy przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron mecz się wyrównał, natomiast to nadal Sporting wykazywał większą inicjatywę, która w 38minucie udokumentowana została trafieniem z rzutu wolnego.
Niestety bramka uśpiła naszą czujność i zaczął się okres brzydszej gry z naszej strony oraz ogólnego chaosu na boisku, w którym goście odnajdywali się nieco lepiej, tworząc co jakiś czas zagrożenie w ataku szybkim.
My również mieliśmy swoje sytuacje i trzeba powiedzieć, że było ich całkiem sporo, natomiast skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.
Zwycięstwo przypieczętowaliśmy dopiero w ostatniej minucie, podwyższając na 2:0.

Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że w 12 osobowej kadrze, znalazło się 5 zawodników z rocznika 2010, z czego aż 4 wyszło w pierwszym składzie. Każdy ze wspominanej piątki dołożył cegiełkę do niedzielnego zwycięstwa.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: