D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 3:2 Athletic Ozimek

W sobotę 13.03.2021 nasza drużyna Młodzika rozegrała spotkanie kontrolne z UKS Athletic Ozimek, który podobnie jak Sporting należy do Kooperacji Klubów Partnerskich Górnika Zabrze.
Mecz trwał 90min z podziałem na 30 minutowe tercje i zakończył się rezultatem 3:2 dla Sportingu.

Potyczkę podsumować można bardzo krótko – wynik lepszy niż gra (zupełnie odwrotnie niż w sparingu przed tygodniem z OKS Olesno).
Nasza postawa była tego dnia bardzo ospała i statyczna. Brak aktywności stwarzał ogromne problemy w fazie otwarcia i budowaniu akcji ofensywnych. Jakość techniczna w wykonywaniu działań indywidualnych stała tego dnia na nienaturalnie niskim jak na nas poziomie.
Można powiedzieć, że w ciągu 90min gry, maksymalnie przez 30min zaprezentowaliśmy swoje piłkarskie standardy.
Elementy, które wyglądały najlepiej w naszym wykonaniu to; odbiór piłki w środkowej strefie, dobra gra bramkarza na linii oraz względnie dobra skuteczność pod bramką przeciwnika.
Niepokojący w poczynaniach naszej drużyny jest fakt, że kolejny raz z rzędu przesypiamy początkową fazę spotkania. Tym razem była to prawie cała pierwsza tercja, w której w krótkim odstępie czasowym straciliśmy dwie bramki. Trzeba natomiast pochwalić zespół za wolę walki i grę do końca, co pozwoliło odwrócić losy meczu.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: