D2 Młodzik: Piast Gliwice 0:2 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 24 kwietnia na boisku przy ul. Sikornik 34 w Gliwicach, Sporting zainaugurował rundę wiosenną w ramach II ligi wojewódzkiej D2.
W związku z ogólnopolskim lockdownem, a co za tym idzie; opóźnieniem startu rozgrywek, rozpoczęliśmy rywalizację meczem 3 kolejki. Debiut w nowej klasie rozgrywkowej wypadł bardzo pomyślnie, ponieważ po zaciętym spotkaniu Sporting pokonał w Gliwicach Piasta 2:0.

Nasi zawodnicy od początku spotkania byli bardzo zmotywowani i ambitnie postawili się renomowanemu rywalowi.
Na efekt takiej postawy nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 9 minucie objęliśmy prowadzenie.
Szczególnie pierwsza połowa prowadzona była w bardzo szybkim tempie i wręcz kipiała obustronnym zaangażowaniem.
Obie drużyny starały się odgryzać przeciwnikowi za każdą akcję – z lekkim wskazaniem na Sporting, co z resztą udokumentowane zostało bramką.
W drugiej odsłonie – jak przystało na gospodarza – do głosu doszedł Piast, chcąc za wszelką cenę odrobić straty.
Zawodnicy Sportingu grali jednak bardzo mądrze w odbiorze i nie odpuszczali rywalom z Gliwic ani na krok, odgryzając się co jakiś czas groźnymi kontrami.
W końcówce spotkania, w doliczonym czasie gry, po świetnie wykonanym rzucie rożnym, przypieczętowaliśmy zwycięstwo, wywożąc z Gliwic cenne doświadczenie oraz pierwsze 3 punkty w II lidze wojewódzkiej.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: