E1 Orlik: AS Lubliniec 7:3 Sporting FA Lubliniec

W piątek 23.04.2021 po 3 tygodniowym lockdownie nasz zespół Orlika rozegrał mecz ligowy z AS Lubliniec. Po bardzo ciekawym spotkaniu niestety musieliśmy uznać wyższość gospodarzy i przegraliśmy 7:3.

Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszego zespołu, ponieważ już w 3′ minucie objęliśmy prowadzenie po bramce Bruno Honisza. Kolejne minuty to kilka niewykorzystanych sytuacji oraz szkolne błędy, które zaowocowały prezentami w postaci trzech bramek gospodarzy i schodzimy na przerwę przy wyniku 1:3. Początek drugiej połowy również należał do gospodarzy, którzy podwyższyli prowadzenie na 4:1. Po tej bramce nasz zespół w końcu przejął inicjatywę i zaczął odrabiać straty. W zaledwie 5 minut zdobyliśmy 2 bramki i doprowadziliśmy do wyniku 3:4, a następnie stworzyliśmy wiele sytuacji, aby ten wynik zdecydowanie podwyższyć i objąć prowadzenie, lecz nasza skuteczność pozostawiała w tym dniu wiele do życzenia… Niestety w końcówce nadzialiśmy się na trzy kontry przeciwnika i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 7:3.

Podsumowując, spotkanie było bardzo wyrównane, oba zespoły po długiej przerwie zdecydowanie stanęły na wysokości zadania i pokazały, że chłopcy nie próżnowali przez ten okres. Nie da się ukryć, że proste błędy indywidualne oraz skuteczność w dalszym ciągu towarzyszą naszej grze, więc mamy nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie poprawić oba aspekty.

Relacja w postaci grafik dostępna w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup.