Najlepsze drużyny ze Śląska zagrały na Stadionie Miejskim w Lublińcu!

Po niespełna 3 miesiącach funkcjonowania Sporting FA Lubliniec zaznaczyła swoją obecność na piłkarskiej mapie Śląska, organizując turniej, w którym udział wzięły najbardziej renomowane marki z całego województwa. Sporting Cup 2018 jest pierwszym krokiem w realizacji naszych głównych założeń, a mianowicie umożliwienia adeptom piłkarskim z Lublińca i okolic, rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie.

Należy nadmienić, że mimo tak krótkiego okresu istnienia w naszych barwach trenuje już ponad 70 zawodników, co jest naszym sporym sukcesem. Nie zamierzamy się jednak zatrzymywać i osiadać na laurach, czego dowodem jest podjęcie się i realizacja tak ambitnego przedsięwzięcia jak Sporting Cup.

I tak oto w słoneczną niedzielę 16 września na Stadionie Miejskim w Lublińcu mieliśmy okazję gościć takie zespoły jak; Stadion Śląski Chorzów, Gwarek Zabrze, Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, APN GKS Tychy, GKS Katowice oraz GKS 1962 Jastrzębie.
Turniej pod patronatem Burmistrza Miasta Lubliniec rozegrany został w Kategorii E1 – Orlik (roczniki 08/09) w systemie każdy z każdym. Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach w wymiarze czasowym 20min, a na murawie zameldowało się łącznie 85 zawodników.
Zawody o godzinie 10:00 uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Lubliniec – Edward Maniura, a swoją obecnością zaszczycili nas również Wiceburmistrz Anna Jonczyk-Drzymała oraz członkowie Rady Miasta Gabriel Podbioł, Adam Richter i Marcin Małek. Nie mogło też oczywiście zabraknąć osobistości ze świata futbolu, a naszymi honorowymi gośćmi były legendy polskiej piłki, medaliści igrzysk olimpijskich, wielokrotni reprezentanci Polski – Władysław Żmuda i Jan Benigier. Swego wsparcia udzielił nam również prezes piłkarskiego podokręgu Lubliniec – Krzysztof Olczyk.

 

Pogoda okazała się tego dnia naszym sprzymierzeńcem, co zaowocowało świetną frekwencją i gorącą atmosferą na trybunach. Poziom sportowy nie pozostawiał żadnych wątpliwości. Technika zawodników, inteligencja boiskowa oraz tempo gry były tak wysokie, że momentami przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, pytając czy to na pewno tak młodzi chłopcy biegają po murawie. Prócz niekwestionowanych emocji sportowych kibice mieli również do dyspozycji dodatkowe atrakcje w postaci dmuchańców, boisk do swobodnej gry oraz otwartego bufetu.

W przerwie obiadowej trenerzy Sportingu przeprowadzili też krótkie zajęcia dla najmłodszych miłośników piłki z Niepublicznego Przedszkola Językowego Wyspa Szkrabów.

Trening był krótki, ale intensywny i dostarczył sporo radości zarówno dzieciom jak i nam trenerom. Uśmiech na twarzy dziecka jest bezcenny, a „Szkraby” mimo że zmęczone, zadowolone i uśmiechnięte od ucha do ucha, opuszczały murawę przed drugą częścią rozgrywek.

 

Każda z drużyn uczestniczących w Sporting Cup 2018, rozegrała 7 spotkań, które wyłoniły triumfatora. Pierwsze miejsce zajął Katowicki GKS, a tuż za nim na podium stanęły Stadion Śląski Chorzów oraz APN GKS Tychy.

Nasz Lubliniecki Sporting uplasował się ostatecznie na miejscu 7, a klubowe barwy godnie reprezentowali:

Gołąbek Marcel, Goniwiecha Filip, Stroka Michał, Janota Bartosz, Luban Maksymilian, Pasieka Wojciech, Parkitny Alan, Kędzierski Dawid, Rutkowski Miłosz, Sukiennik Dominik oraz Borosz Tymoteusz.
Drużyna pokazała swój niemały potencjał, serce do gry i zostawiła sporo zdrowia na boisku. Udowodniliśmy, że już w tej chwili nie brakuje nam wiele do najlepszych, ale żeby z nimi wygrywać, musimy się jeszcze sporo nauczyć. Cały sztab trenerski wierzy, że ten turniej będzie dla zawodników kopem motywacyjnym do jeszcze lepszej pracy na treningach, co pozwoli wznieść się na nowy poziom piłkarskiego rzemiosła.

Na zakończenie każda z drużyn uczestniczących w turnieju otrzymała pamiątkowe puchary i medale. Przyznane zostały również wyróżnienia indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika turnieju. Najlepszym snajperem okazał się Wiktor Karwowski ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Bramkarzem turnieju wybrany został Marcel Gołąbek z Lublinieckiego Sportingu, a statuetka dla najlepszego zawodnika powędrowała w ręce Michała Guta z Zagłębia Sosnowiec.

Wszystkie nagrody uroczyście wręczył nasz gość honorowy – Władysław Żmuda.

Niezmiernie cieszy nas pozytywny odzew ze strony zarówno uczestników, kibiców, sędziów jak i wszystkich obserwatorów wydarzenia. My jako organizatorzy również jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu i dołożymy wszelkich starań, by Sporting Cup odbywał się w Lublińcu cyklicznie, co przyczyni się do dynamicznego rozwoju lublinieckiej piłki. Obiecujemy również, że następnym razem zrobimy to jeszcze lepiej!