baner9

GRAMY W JEDNEJ DRUŻYNIE

JESTEŚMY WYŁĄCZNYM PARTNEREM GÓRNIKA ZABRZE NA TERENIE POWIATU LUBLINIECKIEGO
baner8

NABORY

zapraszamy dzieci od 4 roku życia

FAQ -  Czyli najczęściej zadawane pytania

 
1. Co zrobić, aby zapisać dziecko do Sportingu?
Aby zapisać dziecko, należy skontaktować się pod nr tel XYZ oraz wypełnić oświadczenie dotyczące pierwszego treningu próbnego.
Po rozmowie otrzymają Państwo wszelkie informacje dotyczące bieżącego funkcjonowania klubu, treningów i rozliczeń.
2. Do jakiego wieku dziecko może trenować w Sportingu?
Jako klub, obecnie prowadzimy szkolenie w następujących grupach wiekowych:
  • 4-7 lat: SKRZAT,
  • 8-9 lat: ŻAK,
  • 10-11 lat: ORLIK,
  • 12-13 lat: MŁODZIK,
  • 14-15 lat: TRAMPKARZ.
3. W jakim wieku musi być dziecko, aby zapisać je do Sportingu?
Sporting FA Lubliniec organizuje nabór ciągły dla dzieci od 4. roku życia i starszych. Nie wyklucza się udziału dzieci młodszych. W takim przypadku prosimy o kontakt z koordynatorem.
4. Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?
W zależności od nawierzchni na jakiej będą odbywać się zajęcia, dziecko powinno posiadać:
  • Na boiska ze sztuczną trawą obuwie tzw. „turfy” z małymi korkami lub standardowe obuwie piłkarskie, korki „lanki”,
  • na salę halówki z podeszwą kauczukową.
Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego. Zakup odpowiedniego typu butów można skonsultować z trenerem prowadzącym zajęcia.
 
5. Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?
 
Dzieci mogą przyjechać na trening już przebrane lub skorzystać z możliwości przebrania w szatni. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych. Przede wszystkim, powinno składać się z koszulki, spodenek, obuwia piłkarskiego. Wszystkie niezbędne elementy mogą Państwo nabyć w sklepie XYZ. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu, należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres). Przypominamy także o wodzie niegazowanej (przynajmniej 0,5 l).
 
6. Czy jestem zobowiązany do zakupu stroju sportowego sugerowanego przez Akademię?
Rodzic nie ma takiego obowiązku, jednakże jednolite stroje wpływają na wizerunek drużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów. Dla zawodników Akademii przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki na zakupy w sklepie FootballPro.pl.
7. Czy dziecko może wziąć udział w zajęciach, jeśli nie uiszczono opłaty wpisowej?
Opłata wpisowa (rejestracyjna) ma na celu ograniczenie przypadkowych rejestracji. Jeśli z przyczyn niezależnych opłata nie może zostać wykonana przed pierwszym treningiem, dziecko może wziąć udział w zajęciach. O tym fakcie prosimy jednak poinformować koordynatora danej lokalizacji.
8. Czy muszę zapłacić składkę, jeśli dziecko zrezygnuje po pierwszym treningu?
Pierwsze 2. treningi mają charakter zapoznawczy (odbywają się zgodnie z harmonogramem). Po nich niezwłocznie należy podjąć decyzję o stałej współpracy zgodnie z warunkami umowy, która zostanie przedstawiona przez koordynatora danej lokalizacji.
9. Na jaki okres zawierana jest umowa z Akademią?
W Akademii umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Prawo do jej rozwiązania przysługuje każdemu opiekunowi. W pierwszym miesiącu obowiązywania umowy można ją rozwiązać z tygodniowym (7 dni) okresem wypowiedzenia, czyli innymi słowy za porozumieniem stron. W kolejnych miesiącach obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca.
10. Czy Akademia funkcjonuje w trakcie wakacji?
Tak, zapewniamy treningi przez 12 miesięcy w roku, również w trakcie wakacji  letnich i ferii zimowych. Zmianie może ulec jedynie harmonogram treningów, aby dopasować je do jak największej grupy dzieci. Co więcej – w trakcie ferii zimowych, dziecko w ramach standardowej opłaty może uczęszczać na treningi tak często, jak chce, w każdej lokalizacji.
11. Czy przeprowadzenie badań sprawdzających zdolność do uprawiania sportu jest obowiązkowe i czy trzeba za nie płacić?
Wykonanie badań nie jest obowiązkowe, ale klub zaleca ich przeprowadzenie. Badania są bezpłatne (wykonywane w ramach NFZ), sugeruje się ich wykonanie po zaaklimatyzowaniu zawodnika w drużynie. Każdy z rodziców podpisuje oświadczenie do umowy, na podstawie którego przejmuje odpowiedzialność w przypadku problemów zdrowotnych dziecka do momentu wykonania badań. 
12. Co w przypadku, gdy dziecko nie otrzyma zdolności do treningów ze względu na wiek?
Taka sytuacja może dotyczyć tylko najmłodszych dzieci, zazwyczaj 3-5 latków. Wówczas wystarczy odpowiednie oświadczenie rodzica stanowiące załącznik do podpisanej umowy. Nie jest to zła wola lekarza, a wytyczna dotycząca dyscypliny ustalona przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportu w porozumieniu z Ministrem Zdrowia. Profil szkoleniowy Sportingu jest przypisany do piłki nożnej, choć w głównej mierze realizujemy także zajęcia dla najmłodszych: zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe, dlatego nie powinno być problemu z wydaniem zaświadczenia o zdolności do treningów.