Mini Mistrzostwa Domów Dziecka za nami!

W minioną sobotę lubliniecki Sporting podjął się kolejnego ambitnego wyzwania, organizując Mini Mistrzostwa Domów Dziecka w piłce nożnej. Turniej rozegrany został na hali sportowej przy ZS im. Adama Mickiewicza, a główny patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Lublinieckiego.

W rywalizacji udział wzięło pięć Domów Dziecka: z Lublińca, Katowic, Rybnika, Sowczyc, Kłobucka, a stawkę uzupełniła drużyna gospodarzy – Sporting FA Lubliniec.

Turniej rozgrywany był systemem “każdy z każdym” w przedziale wiekowym 10-14 lat, a pojedyncze spotkanie trwało osiemnaście minut bez przerwy. Zawody nie przewidywały klasyfikacji końcowej, głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez sport oraz dobra zabawa w duchu fair play. Po zakończeniu piłkarskich zmagań każda z drużyn otrzymała puchar za uczestnictwo, dyplom oraz pamiątkowe medale i upominek.

Jako ciekawostkę należy odnotować, iż w trakcie rozgrywek na halę zawitała regionalna telewizja – TVP Katowice, która przygotowała reportaż z wydarzenia.

Podsumowując zawody, nie można nie wspomnieć o poziomie sportowym, który okazał się niezwykle wysoki. Wszyscy obserwatorzy byli pod wrażeniem umiejętności jakie prezentowali zawodnicy; nie brakowało efektownych rajdów, dryblingów, sztuczek technicznych, a nawet strzałów z przewrotki jak również znakomitych parad bramkarskich. Wszyscy uczestnicy byli zgodni – był to udany event i dobrze spędzony czas.

Zarząd Sporting FA Lubliniec nie kryje dumy z sukcesu jakim niewątpliwie okazały się Mini Mistrzostwa Domów Dziecka. Najlepszym jego wyrazem był uśmiech na twarzach uczestników. Widząc duży odzew oraz pozytywny odbiór jesteśmy pewni, że to dopiero początek i jeszcze nie jeden tego typu turniej przed nami!