Świąteczny Sporting Cup 2018!

15.12.2018 z inicjatywy naszej Akademii po raz kolejny do Lublińca zawitały najlepsze szkółki piłkarskie ze Śląska (i nie tylko) w kategorii Orlik (08/09).
Pierwszy turniej z cyklu “Świąteczny Sporting Cup” – bo o nim mowa – to kolejny krok w realizacji naszych celów statutowych, a rozegrany został na hali sportowej przy ZS im Adama Mickiewicza.
Do rywalizacji przystąpiły takie marki jak: Stadion Śląski Chorzów, Gwarek Zabrze, Górnik Zabrze, AP Młody Kluczbork, Piast Gliwice oraz gospodarz – Sporting FA Lubliniec.

Powiedzenie, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie byłoby sporym niedociągnięciem, ponieważ tempo i intensywność rozgrywanych spotkań mogłyby zaskoczyć niejednego seniora z lokalnej okręgówki. Zdumienie, które rysowało się na twarzach kibiców i obserwatorów mówiło samo za siebie i było w pełni uzasadnione. My również byliśmy pod ogromnym wrażeniem, tym bardziej, że wyżej wymienione fakty podparte były sporymi umiejętnościami technicznymi oraz niezwykłą zawziętością młodych piłkarzy.

O poziomie uczestników boleśnie przekonał się również nasz Sporting, okazując się tego dnia bardzo gościnnym gospodarzem i z jednym punktem na koncie zajmując ostatnie miejsce w zawodach. Jesteśmy natomiast przekonani, że ta gorzka pigułka, którą musieliśmy wszyscy przełknąć, zaprocentuje w przyszłości i umocni naszych chłopaków.

Triumfatorem rozgrywek został Gliwicki Piast, a drugie i trzecie miejsce na podium zajęły odpowiednio AP Młody Kluczbork oraz Stadion Śląski Chorzów.
Nagrody indywidualne otrzymali; Ksawery Chatkiewicz (AP Młody Kluczbork) – najlepszy zawodnik oraz Rafał Dróżga (Gwarek Zabrze) – najlepszy bramkarz. Najlepszy strzelec wyłonił się sam, a został nim Mateusz Pakura (Piast Gliwice).
Wyróżniliśmy także Jana Glucha – zawodnika Gwarka Zabrze za bramkę wyjątkowej urody, która dała zwycięstwo jego drużynie w niezwykle emocjonującym i zaciętym meczu z Młodym Kluczborkiem.

Klasyfikacja końcowa:
1. Piast Gliwice
2. AP Młody Kluczbork
3. Stadion Śląski Chorzów
4. Gwarek Zabrze
5. Górnik Zabrze
6. Sporting FA Lubliniec

Świąteczny Sporting Cup jest kolejnym wydarzeniem, które chcemy wpisać na stałe w nasz sportingowy kalendarz i powtarzać cyklicznie rok w rok. Tegoroczna, pierwsza edycja tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że idziemy we właściwym kierunku, co motywuje nas i napędza do jeszcze lepszej pracy.