Turniejowy weekend orlików i żaków!

Nasze drużyny Orlików i Żaków mają za sobą pracowity weekend. Pracowity i pełny cennej, ale bolesnej nauki. Turnieje, na które się wybraliśmy pokazały jak wiele brakuje nam jeszcze do najlepszych i jak wiele pracy przed nami.

W sobotę 09.03.2019 Orliki udały się do Kluczborka na turniej Wheel Of Steel Cup 2019 dla rocznika 2008 organizowany przez AP Młody MKS Kluczbork.

Po trzech porażkach i jednym zwycięstwie zajęliśmy ostatecznie 6 miejsce w turnieju. Należy nadmienić, że nasze Orliki trafiły do wymagającej grupy z późniejszym triumfatorem Olympic Wrocław, wice-mistrzem AP Młody Kluczbork I oraz Gwarkiem Zabrze. Nasza gra pozostawiała jednak sporo do życzenia co na tle tak znakomitych przeciwników zostało mocno uwypuklone.

AP Młody MKS Kluczbork I 4:0 Sporting FA Lubiniec

SKS Gwarek Zabrze 2:1 Sporting FA Lubiniec (Janota 6′)

Olympic Wrocław 5:0 Sporting FA Lubiniec

Płomień Częstochowa 0:1 Sporting FA Lubiniec (Janota 6′)

Mecz o 5 miejsce:

SKS Gwarek Zabrze 5:1 Sporting FA Lubiniec (Janota 6′)

W niedzielę 10.03.2019 do Częstochowy udały się Sportingowe Żaki na turniej dla rocznika 2010 o nazwie “Graj w piłkę człowieku!”.

Żaki tak samo jaki ich starsi koledzy dzień wcześniej zaliczyły trzy porażki i jedno zwycięstwo. Natomiast ich gra na tle rówieśników wyglądała momentami na prawdę dobrze. Zabrakło nam ewidentnie skuteczności i zdecydowania pod bramką przeciwników, a na dodatek popełniliśmy kilka głupich błędów, przy których w przeciwieństwie do nas rywale byli bezlitośnie skuteczni. Żak podobnie jak Orlik w sobotę trafił do mocnej grupy z późniejszym triumfatorem Sokołem Wręczyca, Praszką oraz WNS Gortatem Łódź, który ostatecznie zajął 3 miejsce, ale w opinii kibiców, którą nasz sztab szkoleniowy również podziela – był najlepiej grającym i najlepiej rokującym teamem w całym turnieju.

Sokół Wręczyca 1-0 Sporting FA Lubiniec

MGOKIS Praszka 2-0 Sporting FA Lubiniec

WNS Gortat Łódź 6-0 Sporting FA Lubiniec

Mecz o 7 miejsce:

Sportowa Częstochowa 1-3 Sporting FA Lubiniec

Bramki: Goniwiecha 6′, Sosnowski 9′, Kędzierski 11′