Sporting Cup 2019 – II edycja za nami!

W sobotę 08.06.2019 na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbyła się II edycja ogólnopolskiego turnieju z cyklu Sporting Cup! Jak powiedzieli tak zrobili, po niespełna roku istnienia i czterech dużych turniejach w międzyczasie wrócili z projektem, który ponownie przyciągnął do Lublińca najlepsze akademie z całej Polski, tym razem w kategorii żak!

Do rywalizacji przystąpiły takie zespoły jak: Piast Gliwice I, Piast Gliwice II, Stadion Śląski Chorzów, Cracovia Kraków, Skra Częstochowa, Rozwój Katowice oraz gospodarze Sporting FA I i Sporting FA II Lubliniec. Podobnie jak we wrześniu zeszłego roku pogoda sprzyjała organizatorom co za skutkowało liczną rzeszą kibiców na trybunach. Poziom sportowy kolejny raz zadziwił wszystkich obserwatorów, tym bardziej, że swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy młodsi o 2 lata niż podczas zeszłorocznej edycji. Zaawansowanie techniczne zawodników oraz wysoki poziom rozumienia gry napawa optymizmem. Wierzymy, że jeżeli dalej pójdzie to w tym kierunku, nie będziemy musieli martwić się o przyszłość polskiej piłki.

Planowo turniej miał rozpocząć się o godzinie 10:00 lecz ze względu na absencję Polonii Bytom mieliśmy piętnastominutowy poślizg. Zawody uroczyście otworzyła Pani Wiceburmistrz Miasta Lubliniec – Anna Jonczyk-Drzymała. Towarzyszyli jej Przewodniczący Lublinieckiej Rady Sportu – Henryk Ślęzak, Radny Miasta Lubliniec – Adam Richter, Prezes PPN Lubliniec – Krzysztof Olczyk, wieloletni działacz piłkarski Zbigniew Ormańczyk oraz nasz ambasador, były Reprezentant Polski oraz medalista Igrzysk Olimpijskich Jan Benigier. Po krótkiej przemowie Pani Wiceburmistrz do głosu doszli główni aktorzy spektaklu, a w meczu otwarcia zmierzył się Sporting FA I i Piast Gliwice I.

Prócz niekwestionowanych emocji sportowych kibice mieli również do dyspozycji dodatkowe atrakcje w postaci dmuchańców, bramek celnościowych, boisk do swobodnej gry oraz bufetu.

Komplet wyników

Na zakończenie każda z drużyn uczestniczących w turnieju otrzymała pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Przyznane zostały również wyróżnienia indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika turnieju. Wszystkie nagrody uroczyście wręczył Burmistrz Miasta Lubliniec Edward Maniura w towarzystwie Przewodniczącego Lublinieckiej Rady Sportu Henryka Ślęzaka.

Klubowe barwy Sportingu (I i II) godnie reprezentowali: Beim Patryk, Goniwiecha Kamil, Janota Kacper, Kalyta Dominik, Kempa Maksymilian, Korzekwa Antoni, Kędzierski Dawid, Machoń Cezary, Majorek Dominik, Mićka Nikodem, Opiela Michał, Przybyłek Robert, Ptok Jakub, Radek Marta, Sosnowski Aleksander, Sowa Tatiana.
Wszyscy zawodnicy pokazali duże serducho do gry oraz zostawili sporo zdrowia na boisku. Była to cenna lekcja, która powinna zaprocentować w najbliższym czasie. Dla wielu zawodników była to również pierwsza okazja do gry na tak wysokim poziomie i stanowi świetny punkt odniesienia, w którym kierunku powinniśmy zmierzać.

Sporting Cup 2019 okazał się godną kontynuacją premierowego turnieju. Podtrzymujemy to co powiedzieliśmy we wrześniu 2018 roku, że Miasto Lubliniec oraz Powiat Lubliniecki zasługuje na to, by ten projekt odbywał się cyklicznie. I jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie! Nie da się ukryć, że potencjał jakim dysponuje ten region połączony z odpowiednim zarządzaniem oraz pasją powinien być wyraźnie zaznaczony na piłkarskiej mapie Śląska!

Zadanie dofinansowane przez Miasto Lubliniec oraz Starostwo Powiatowe Lubliniec.