Oświadczenie w sprawie kryzysu epidemiologicznego

Drodzy Rodzice,

Sport dzieci i młodzieży jest finansowany w Polsce głównie przez budżety rodzinne oraz dotacje miejskie. Sporting Football Academy podobnie jak inne akademie piłkarskie w dużym stopniu finansowany jest przez rodziców. Stałym źródłem naszego przychodu są składki członkowskie rodziców, które pozwalają nam regulować koszty związane z wynagrodzeniem pracowników i płacić zobowiązania publiczno-prawne jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Pozostałe, główne koszty to zakup sprzętu sportowego dla naszych zawodników, wynajem bazy szkoleniowej, opłaty za sale gimnastyczne, obsługę księgową, system zarządzania klubem oraz płatności z tytułu udziału drużyn w rozgrywkach ligowych.

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa spowodował brak możliwości codziennej pracy na murawie, która jest jednym z czynników wpływających na bieżące regulowanie składek członkowskich oraz wstrzymanie dotacji miejskiej, czyli środków niezbędnych do funkcjonowania.

Dość często zdarza się, iż my, Trenerzy jesteśmy postrzegani jako korepetytor, który pobiera wynagrodzenia za udzieloną lekcję. W rzeczywistości praca Trenera nie ogranicza się tylko i wyłączenie do czasu spędzonego na boisku. Jest to wiele godzin spędzonych na pracy organizacyjno-szkoleniowej, która jest dla Państwa niewidoczna. Oprócz tego Akademia ponosi stałe koszty z tytułu zawartych umów z pracownikami, wynajmu obiektów sportowych, z tytułu podatków, ZUS-u i wielu innych, niezależnie czy dziecko było na zajęciach czy też nie, czy rodzic zapłacił składkę, czy też nie.

Mamy świadomość jak pandemia koronawirusa skomplikowała wszystkim życie. Jak trudne warunki finansowe mają rodziny. Cel jest jeden – przetrwać ten trudny okres, a także utrzymać Sporting Football Academy. Dziś to my zwracamy się do Was – rodziców naszych podopiecznych, którzy także tworzycie społeczność Sportingu. Jeżeli tylko posiadacie taką możliwość, prosimy Was o opłacanie składek członkowskich.

Przerwa treningowa nie wpływa dobrze na rozwój naszych podopiecznych jednak nasi Trenerzy stale pracują, aby przygotować wszystkim zawodnikom prace domowe na ten czas bez regularnych zajęć treningowych z drużyną.  Mamy wiele pomysłów i projektów, które będą mogły nadrobić ten stracony czas, ale konkretne propozycje będziemy mogli przekazać dopiero po oficjalnym zakończeniu pandemii i powrocie do normalności oraz treningów.

Tych z Państwa, którzy mają pomysły, jak w najlepszy możliwy sposób wyjść z kryzysu, zachęcamy do kontaktu i dzielenia się spostrzeżeniami. Wierzymy, że wspólnymi siłami oraz dzięki Państwa regularnym, miesięcznym składkom uda się wspólnie pokonać kryzys bez strat dla naszej Akademii i wszystkich zawodników w niej trenujących. Jeżeli Państwu także leży na sercu los miejsca, w którym Wasze dzieci chętnie i z przyjemnością spędzają czas to zadbajmy wspólnie o to, aby mieli, gdzie wracać.

Wierzymy, iż człowieka definiują dwie rzeczy – cierpliwość, kiedy ten nie posiada nic oraz postawa, kiedy ma wszystko. Mamy nadzieję, że poczynione przez nas starania zostaną przyjęte przez Państwa ze zrozumieniem i pozwolą nam wyjść z tego kryzysu abyśmy mogli powrócić mocniejsi, ale mimo wszystko razem. Życzymy Państwu, Trenerom oraz naszym zawodnikom dużo zdrowia, rozwagi i spokoju w działaniach oraz szybkiego powrotu do codziennych aktywności, które tak bardzo kochamy.

 

Ze sportowym pozdrowieniem