D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 1:6 RKS Raków Częstochowa

W środę 20.01.2021 nasza drużyna Młodzika rozegrała drugi mecz kontrolny po przerwie świąteczno-noworocznej.
Po Górniku przyszło nam się zmierzyć z kolejnym bardzo wymagającym rywalem, a mianowicie z Rakowem Częstochowa (rocznik 2009).
Mecz rozgrywany był na Stadionie Miejskim w Lublińcu i zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 6:1.

Podobnie jak w sobotnim meczu w Zabrzu nie mogliśmy skorzystać z wszystkich zawodników, ze względu na choroby, kontuzje oraz inne sprawy prywatne. Nie zmienia to jednak faktu, że nasza drużyna zaprezentowała się bardzo przyzwoicie na tle renomowanego rywala.
Zawodnicy Sportingu w przeciągu zaledwie kilku dni (od sobotniego meczu z Górnikiem) wyciągnęli sporo wniosków, pozwalających poprawić organizację gry, szczególnie w fazie bronienia.
Z budowaniem akcji ofensywnych było już nieco trudniej, ale i tutaj mieliśmy swoje momenty oraz kilka sytuacji strzeleckich, które powinny zostać zamienione na zdobycz bramkową.
Podsumowując spotkanie, nie można nie wspomnieć o wysokiej jakości piłkarskiej naszych przeciwników; zarówno pod względem wyszkolenia technicznego jak i rozumienia gry oraz szybkości podejmowania trafnych decyzji w trakcie jej trwania. Gra z zespołem, który tak dobrze operuje piłką, bardzo mocno drenuje siły, co momentami było bardzo widoczne (tym bardziej, że niektórzy zawodnicy są dopiero od tygodnia w treningu).
Cieszy natomiast fakt, że założenia, nad którymi pracujemy na co dzień na treningach, w coraz większym stopniu przekładane są na działania boiskowe i wierzymy, że tego typu spotkania przybliżą nas jeszcze bardziej do realizacji naszych celów w grze.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski