D1 Młodzik: MKS Kluczbork 6:1 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 28.02.2021 nasza drużyna Młodzika rozegrała wyjazdowy sparing z MKSem Kluczbork (rocznik 2008).
Spotkanie podzielone było na trzy części, dające w sumie 85min gry i zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 6:1.

Od początku rywalizacji na pierwszy rzut oka wysuwała się ogromna przewaga fizyczna miejscowych, co przy niemałych umiejętnościach piłkarskich sprawiało dużo kłopotów naszym młodym podopiecznym.
My natomiast przespaliśmy pierwszą tercję, grając statycznie, bojaźliwie i popełniając szkolne błędy, zarówno techniczne jak i taktyczne. Mimo kilku roszad w ustawieniu, które zapewne miały wpływ na taki obraz gry, na pewnym poziomie, pewne wpadki nie powinny się już przytrafiać.
Pomijając pierwszą tercję, gdzie w dużej mierze wykorzystaliśmy limit niewymuszonych błędów własnych, w pozostałych dwóch odsłonach zaprezentowaliśmy się na prawdę przyzwoicie na tle wymagającego rywala.
Szczególnie obiecująco wyglądała faza budowania w środkowej strefie, gdzie niejednokrotnie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce i tworzyć składne akcje kombinacyjne, zdobywając przestrzeń. Wielokrotnie tworzyliśmy też zagrożenie pod bramką MKSu, niestety finalizacja nie była tego dnia naszą mocną stroną.
Podsumowując; mieliśmy w tym meczu kilka na prawdę dobrych momentów, ale w ujęciu całego spotkania, nasza gra była bardzo nierówna. Natomiast w rywalizacji z tak mocnym przeciwnikiem, momenty dobrej gry to zdecydowanie za mało.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski