D2 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 0:5 Rozwój Katowice

W sobotę 1 maja na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Rozwój Katowice w ramach II ligi wojewódzkiej Młodzika młodszego.
Pomimo na prawdę dobrej gry w wykonaniu naszych zawodników i serca zostawionego przez nich na boisku, spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem przyjezdnych 5:0.

Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty i wyrównany, a gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie. Można powiedzieć, że toczyła się walka o przejęcie tego rejonu boiska i żadna ze stron nie miała zamiaru odpuszczać.
Rozwój był co prawda częściej przy piłce, ale obydwa zespoły imponowały świetną organizacją gry i ciężko było mówić o konkretnym zagrożeniu pod bramką przeciwnika, zarówno z jednej jak i drugiej strony.
Sytuacja zmieniła się w 23 minucie, kiedy to po pozornie niegroźnym rzucie rożnym, piłka odbiła się niefortunnie od jednego z naszych zawodników i kompletnie myląc bramkarza wpadła do siatki.
Utrata bramki oraz okoliczności w jakich do tego doszło, nieco podłamały nasz zespół, skutkiem czego była strata kolejnego gola na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy.
Na drugą odsłonę Sporting wyszedł bardzo zmotywowany, a zawodnicy postanowili odważniej zaatakować bramkę rywala. Nie udało się jednak stworzyć na tyle czystych i klarownych sytuacji, by złapać kontakt.
Z upływem czasu zespół z Katowic nabierał coraz większej pewności w grze, przejmując całkowitą kontrolę nad sytuacją na boisku.
Próba pogoni za odrobieniem strat, kosztowała naszych młodych piłkarzy na prawdę sporo sił, skutkiem czego była utrata aż trzech bramek w ostatnich 12 minutach meczu.
Tego dnia Rozwój okazał się zespołem lepszym, natomiast pomysł na grę oraz zaangażowanie jakie nasza drużyna wnosi na boisko, napawa dużym optymizmem na przyszłość. Pomimo wysokiej porażki zawodnicy Sportingu mogą być dumni ze swojej postawy i z podniesionym czołem przygotowywać się do kolejnych boiskowych sprawdzianów.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski