D2 Młodzik: AP Team Gliwice 1:2 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 22.05.2021 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z AP Team Gliwice w ramach II ligi wojewódzkiej Młodzika młodszego.
Po bardzo zaciętym i chaotycznym spotkaniu, które toczyło się w strugach deszczu, pokonaliśmy miejscowych 2:1.

Gospodarze od pierwszego gwizdka próbowali narzucić swój styl gry, który opierał się przede wszystkim na sile fizycznej, szybkości skrzydłowych i dorzucanych za plecy obrońców długich piłkach.
Trzeba przyznać, że w początkowej fazie meczu mieliśmy problemy z przystosowaniem do warunków zaproponowanych przez rywala. Zadania nie ułatwiał także padający nieustannie deszcz, który generował niemałe kłopoty przy próbie opanowania górnych piłek.
Presja od pierwszych minut, podparta przewagą fizyczną zespołu z Gliwic, przyniosła efekt w 12 minucie, kiedy to po naszym błędzie w okolicy własnego pola karnego AP Team objął prowadzenie.
Od tej pory zaczęła się zacięta walka o przejęcie środkowej strefy boiska. I chociaż optycznie Sporting miał nieznaczną przewagę, był to bardzo chaotyczny i raczej brzydki dla oka fragment gry. Przez pewien czas zaczęliśmy nawet grać w grę rywala, co nie mogło przynieść niczego dobrego.
Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową stratą, natomiast po zmianie stron Sporting przejął inicjatywę, dążąc do odwrócenia losów spotkania. Nie było to zadanie łatwe ze względu na taktykę miejscowych, która opierała się na zamurowaniu dostępu do bramki poprzez rosłych obrońców i wyczekiwanie kontrataków z wykorzystaniem szybkich zawodników ofensywnych.
Grający w ten sposób gospodarze, stworzyli sobie kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale na posterunku był nasz bramkarz oraz obrońcy i w co najmniej jednej sytuacji dopisało nam też szczęście.
Ale jak powiada klasyk – szczęście sprzyja lepszym!
Uśmiechnęło się i do nas w ofensywie na 8 minut przed zakończeniem meczu, gdy po zamieszaniu w polu karnym przeciwnika doprowadziliśmy do wyrównania. Od tego momentu AP Team ewidentnie stracił koncepcję na grę, co stanowiło tylko wodę na młyn dla naszych młodych piłkarzy.
Determinacja, zacięcie, nieustępliwość oraz wola zwycięstwa sprawiły, że dopięliśmy swego już po kolejnych 3 minutach, wychodząc na prowadzenie.
Kontroli nad meczem, ani prowadzenia nie oddaliśmy do ostatniego gwizdka sędziego.
Test charakteru zaliczony na 5, za co drużynie należą się ogromne brawa!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski