D1 Młodzik: AP Team Gliwice 7:8 Sporting FA Lubliniec

We wtorek 25.01.2022 na zadaszonym boisku sztucznym w Gliwicach, nasza drużyna Młodzika rozegrała spotkanie towarzyskie z tamtejszym AP Teamem.
Rywalizacja pełna zwrotów akcji, zakończyła się “hokejowym rezultatem” 8:7 dla Sportingu.

Mecz od samego początku prowadzony był w dużym tempie, a biorąc pod uwagę fakt, że trwał 85min, kwestią czasu było, aż przynajmniej jedną z drużyn dopadnie zmęczenie.
Jako pierwsi zadyszkę złapali zawodnicy Sportingu, którzy tego dnia usposobieni byli bardzo ofensywnie i praktycznie każdą akcję jak najszybciej chcieli kierować pod bramkę rywala i kończyć strzałem.
Taka gra bardzo mocno drenuje zasób sił i naraża na liczne kontrataki, co z resztą miało miejsce.
Jeśli chodzi o naszą grę ofensywną, to właśnie brak arytmii oraz skuteczność, stanowiły podstawowe mankamenty. Natomiast pod względem gry kombinacyjnej, rotacji na pozycjach i wypełniania struktury, pojedynków 1×1 oraz tworzenia zagrożenia pod bramką przeciwnika, wyglądaliśmy tego dnia rewelacyjnie.
Sytuacje podbramkowe tworzyliśmy praktycznie w każdy możliwy sposób; zarówno po rajdach skrzydłami, krótkich dwójkowych-trójkowych kombinacjach środkiem, jak i po dłuższych zagraniach, czy strzałach/dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry.
Ale żeby nie było tak kolorowo, dla równowagi w defensywie popełnialiśmy tyle szkolnych błędów, że ich limit, miejmy nadzieję, wykorzystaliśmy na całą rundę wiosenną.
Tak czy inaczej, dobrze że tak duże nagromadzenie złych decyzji/reakcji miało miejsce w jednym spotkaniu i nie pozostały bez konsekwencji dla rezultatu, ponieważ sami zawodnicy zauważyli problemy i już w trakcie rywalizacji zaczęli wyciągać wnioski.
A znając ich ambicję i chęć rozwoju, tylko kwestią czasu jest przekucie tych mankamentów w silne strony.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski