Puchar Prezesa Śląskiego ZPN U13: Zwycięstwo w turnieju półfinałowym

W niedzielę 30.01.2022 nasza drużyna Młodzika, składająca się z zawodników z rocznika 2009, wzięła udział w turnieju półfinałowym U13 o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki nożnej.
Zawody odbyły się na hali sportowej MOSIRu Radzionków, a oprócz Sportingu wzięły w nich udział takie zespoły jak Ruch Radzionków, Rozwój Katowice, GKS Katowice, Unia Strzybnica oraz Sparta Lubliniec.

Sporting zagrał jak typowa drużyna turniejowa, rozkręcając się ze spotkania na spotkanie, a w ostatnich dwóch z faworytami turnieju – reprezentantami Katowic (Rozwój i Gieksa), popisując się na prawdę wyborną dyspozycją.
Szczególnie mecz z GKSem Katowice pokazał determinację, tempo oraz pomysłowość i świadomość drużyny, które to przełożyły się na dużą skuteczność.
Należy nadmienić, że w początkowej fazie spotkania, zawodnicy Sportingu nałożyli taką presję na rywali, że po 2 minutach gry, prowadziliśmy 4:0.
W przekroju całej rywalizacji byliśmy bezdyskusyjnie najlepszym zespołem, zwyciężając 4 z 5 spotkań i jedno pechowo remisując w ostatniej minucie meczu.
Jako ciekawostkę warto wspomnieć, iż na zawody udaliśmy się w sześcioosobowym składzie, co oznacza, że do dyspozycji mieliśmy tylko jednego zawodnika na zmianę. Większość pozostałych zespołów, wymieniała w trakcie gry praktycznie całe “piątki”.

Podsumowując; Sporting wygrywa półfinały w Radzionkowie, zapewniając sobie miejsce w turnieju finałowym, którego notabene będzie gospodarzem.
Śląskie finały odbędą się bowiem w piątek 4 lutego na hali sportowej przy ZS1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

 

Poniżej linki do relacji tekstowej oraz relacji wideo, przygotowanych przez Śląski ZPN:

 

Puchar Prezesa Śląskiego ZPN U13

 

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

 

Sparta Lubliniec 1:4 Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Unia Strzybnica 1:4 Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Ruch Radzionków 1:1 Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Rozwój Katowice 1:2 Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

GKS Katowice 2:5 Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Trener:
Adrian Kucharski