D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 7:0 Olimpia Truskolasy

W sobotę 23.04.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Olimpię Truskolasy w ramach III ligi wojewódzkiej D1 PPN Częstochowa.
Po dominującej grze w przekroju całego spotkania, pewnie pokonaliśmy gości 7:0.

Mimo kilku znaczących ubytków kadrowych, związanych ze stanem zdrowotnym oraz wyjazdami zawodników, w szeregach Sportingu widać było dużą mobilizację.
Od pierwszego gwizdka sędziego zespół narzucił rywalom swój styl gry, co bardzo szybko, bo już w 2 minucie przełożyło się na prowadzenie po składnej akcji kombinacyjnej.
Rywale ustawieni byli raczej nisko, próbując odpowiadać głównie atakiem szybkim oraz stałymi fragmentami gry.
Nasza obrona grała jednak tego dnia bardzo czujnie, a przede wszystkim skutecznie, niwelując zagrożenie ze strony przyjezdnych do minimum.
Oprócz skutecznej gry w obronie, sprawnie operowaliśmy piłką w budowaniu średnim oraz wysokim, raz za razem tworząc zagrożenie pod polem karnym Oilmpii. Przełożyło się to na kolejne dwa trafienia w pierwszej połowie, w tym jedno bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po zmianie stron, przyjezdni ewidentnie słabli z minuty na minutę, natomiast Sporting odwrotnie proporcjonalnie się rozkręcał.
Zawodnicy poczuli w pewnym momencie taką swobodę, że pozwalali sobie na bardzo wiele w działaniach indywidualnych, nie zważając ani na rywala, ani na partnerów.
Co prawda do worka bramek dołożyliśmy kolejne 4 trafienia, ale biorąc pod uwagę naszą przewagę i możliwości, powinno ich być przynajmniej dwa razy tyle.
Ostatecznie mecz zakończył się naszym pewnym i wysokim zwycięstwem 7:0.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski