E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 10:0 Płomień Częstochowa

W czwartek 28.04.2022 drużyna Orlika rozegrała siódmą kolejkę II ligi okręgowej PPN Częstochowa. Tym razem na orliku przy ul.Kochcickiej, w roli gospodarza, podejmowaliśmy zespół Płomień Częstochowa. Po dość jednostronnym widowisku odnieśliśmy zwycięstwo 10:0.

Mecz rozpoczął się pod dyktando Sportingu, już po pierwszych 3 akcjach, chłopcy zrozumieli, że dobrym posunięciem będzie przejście do wysokiego pressingu na połowie rywala. Ciągła aktywność, agresywny doskok i boiskowa inteligencja, te elementy umożliwiły nam wyjście na prowadzenie już w 4 minucie, kiedy to Jakub Maroń po odebraniu przeciwnikowi piłki pokonał bramkarza drużyny z Częstochowy silnym strzałem zza pola karnego. Na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać, gdyż już w 9 minucie po świetnej dwójkowej akcji nasz kapitan, Tobiasz Geroska, dzięki dokładnemu podaniu grającego na pozycji numer 7 Wojtka Głąba umieszcza piłkę w siatce. 11 minut później, chłopcy niejako zamieniają się rolami i tym razem po fenomenalnym podaniu Tobiasza, to Wojtek zdobywa bramkę i do przerwy prowadzimy 3:0.

Drugie 30 minut było w wykonaniu naszych chłopaków jeszcze lepsze niż pierwsza odsłona meczu. Zespół stworzył sporo sytuacji strzeleckich, zarówno po akcjach zespołowych, stałych fragmentach jak i indywidualnych akcjach naszych zawodników. Tobiasz Geroska dwoma kolejnymi trafieniami skompletował hattricka, natomiast Jakub Maroń po świetnym strzale z pierwszej piłki zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Wisienką na torcie tego spotkania jest jego ostatni kwadrans, w którym to przy całkowitej kontroli i dominacji naszego zespołu, po dwa trafienie dodają od siebie Borys Gerlic-Mrugała i grający świetny mecz, zawodnik z numerem 9 Mikołaj Krych. Tym samym spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 10:0.

Gołym okiem widać, że zawodnicy naszej drużyny nie spoczywają na laurach po meczu z Rakowem Częstochowa (SFA 4:3 Raków Częstochowa), w kolejnym  spotkaniu pokazując wolę walki, ambicje i to, że są głodni gry. Dodatkowo bardzo cieszy znacząca poprawa  skuteczności względem ostatniego spotkania z Jednością Boronów, gdzie przy znacznie większej ilości strzałów celnych niż dzisiaj, nie udało nam się zdobyć tylu bramek.

Podsumowując, dzisiejsza postawa zespołu, pomimo kilku niedociągnięć w grze obronnej zasługuje na pochwały i napawa optymizmem na przyszłość.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Dominik Jelonek
Asystent: Kacper Polak