C2 Trampkarz: Sporting FA Lubliniec 1:4 Piast Gliwice

W niedzielę 13.11.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował drużynę Piasta Gliwice w ramach II ligi wojewódzkiej C2 ŚLZPN.
Po dobrej grze w naszym wykonaniu, musieliśmy ostatecznie uznać wyższość przyjezdnych, przegrywając 4:1.

Na pożegnanie z II ligą wojewódzką przegrywamy wysoko, natomiast wynik zupełnie nie oddaje obrazu gry.
Szczególnie w pierwszych 40 minutach to Sporting był zespołem dużo bardziej aktywnym, inicjującym akcje ofensywne.

Piast w pierwszej połowie miał tylko jedną(za to bardzo groźną) sytuację bramkową, natomiast częściej w okolicach pola karnego rywali gościł Sporting.

Tak czy inaczej na przerwę schodziliśmy z rezultatem 0:0, a worek z bramkami rozerwał się dopiero po zmianie stron.

Mimo wielu udanych akcji ofensywnych w naszym wykonaniu oraz klarownych sytuacji strzeleckich, zespół z Gliwic okazał się dużo skuteczniejszy, z zimną krwią wykorzystując szkolne błędy w okolicach naszego pola karnego.

Naszym młodym piłkarzom brakowało takiej chłodnej głowy po drugiej stronie boiska i była to podstawowa różnica między drużynami, która zadecydowała o końcowym rezultacie.

Spotkanie długimi fragmentami było bardzo wyrównane, a gracze Sportingu zostawili na murawie dużo serca, zaangażowania i zaprezentowali niemałe umiejętności piłkarskie.

W porównaniu do pierwszej potyczki – gdzie dla Piasta byliśmy tylko tłem, gładko przegrywając 10:0 – drużyna poczyniła ogromny postęp, zarówno pod względem organizacji gry, świadomości boiskowej jak i umiejętności indywidualnych.
Priorytet szkoleniowy został więc zrealizowany, bo to o rozwój zawodników walczymy w pierwszej kolejności.

Stąd, mimo niekorzystnego rezultatu należą im się duże brawa, tym bardziej, że wynik okazał się dużo gorszy niż sama gra.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protraiup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski