D1 Młodzik: Sparingowo z Śląską Akademią Piłkarską

W sobotę 18.02.2022 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting rozegrał spotkanie kontrolne z Śląską Akademią Piłkarską, która akurat rozpoczęła zgrupowanie w naszym mieście.
Mecz rozgrywany był na zasadach Młodzika 9×9 i trwał 90 minut, co w naszym przypadku – z jednym rezerwowym na ławce – gwarantowało wszystkim obecnym sporo czasu na boisku.

Niestety, w związku z licznymi zachorowaniami, większość naszych Młodzików nie mogła wziąć udziału w rywalizacji.
Za zgodą przeciwników, dobraliśmy więc kilku “niewyrośniętych” i mniej grających zawodników z rocznika 2009, żeby mecz mógł w ogóle dojść do skutku.

Od pierwszych minut Sporting przejął inicjatywę, wykorzystując atuty fizyczne, jak również swobodę w operowaniu piłką.
Momentami czuliśmy się aż nazbyt swobodnie, nadużywając akcji indywidualnych i tym samym nie wykorzystując potencjału gry zespołowej.

Tak czy inaczej, pierwsza połowa była dominująca w wykonaniu naszego zespołu, natomiast w ostatnich 10-15 minutach, widoczny był już duży luz w reakcji po stracie i odbiorze.

Niestety, w drugiej odsłonie w kwestii odbioru zmieniło się niewiele i najwyraźniej wynikało to z dużej przewagi uzyskanej w pierwszej części meczu i idącym za tym spadkiem motywacji.

Można powiedzieć, że kolektywna gra w defensywie oraz skuteczność pod bramką rywala, stanowiły nasze największe deficyty w przekroju całego spotkania.
Za to największymi plusami była gra kombinacyjna i skuteczny drybling, a także tworzenie licznych sytuacji strzeleckich.

Cieszy również, że kilku zawodników miało szansę złapać więcej minut i płynące wraz z nimi boiskowe doświadczenie.

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski