Zagraliśmy dla Oliviera!

W niedzielę 05.03.2023 drużyna orlika Sporting FA Lubliniec miała okazję wzięcia udziału w mocno obsadzonym turnieju piłkarskim “Gramy dla Oliviera”.

W turnieju brały udział również takie zespoły jak Górnik Zabrze, czy Victoria Częstochowa. Zmagania na hali sportowej w Kłobucku były dobrą okazją na sprawdzenie się przed zbliżającą się wielkimi krokami ligą, ale przede wszystkim szansą na wykazanie się sportową solidarnością i pomoc młodemu Oliwierowi w walce z ciężką chorobą.

Zawodnicy Sportingu na szczeblu grupowym rywalizowali kolejno z takimi drużynami jak: “Victoria Częstochowa”, “GKS Maraton Waleńczów”, czy “Liswarta II Krzepice”. Wszystkie mecze były pełne emocji i zdrowej rywalizacji, z każdego zwycięsko wyszli zawodnicy Sportingu. Najlepsze 2 zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów. Trzecie zespoły z obu grup grały mecz o 5 miejsce, a czwarte zespoły z grup – o miejsce 7.

Faza pucharowa przyniosła jeszcze więcej emocji i kolejne boiskowe doświadczenia całej kadrze drużyny orlika.

W meczu półfinałowym wygraliśmy z drużyną “Sportowa Częstochowa” 4:3, tym samym meldując się w meczu o najwyższy stopień podium.

Wielki finał był bez cienia wątpliwości najbardziej wyrównanym jak i najbardziej emocjonującym meczem całego turnieju. Rywalizowaliśmy w nim z naszym ligowym rywalem, czyli drużyną Liswarty Krzepice. Bardzo dobra postawa zawodników w finale była zwieńczeniem świetnego występu w całych zawodach, a końcowy wynik meczu, który widniał na tablicy to 2:1 dla Sportingu. Po ostatnim gwizdku arbitra zawodnicy podziękowali swoim rywalom i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

Zaangażowanie, determinacja, inteligencja – te pożądane przez trenerów cechy były dzisiaj widoczne wśród naszych orlików. Umiejętne budowanie gry od bramki, odważna gra 1×1 oraz wykorzystywanie przewagi liczebnej, były atutami, które umożliwiły nam rywalizację na wysokim poziomie sportowym.

Nasi zawodnicy z meczu na mecz wyglądali coraz lepiej, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, a wszystko to przełożyło się na ładną, efektywną i skuteczną grę.

Wartym podkreślenia jest również fakt, że dwóch zawodników naszej drużyny zostało nagrodzonych indywidualnie – statuetki dla najlepszego zawodnika turnieju i najlepszego strzelca odebrali kolejno Mateusz Niewiadomski i Mikołaj Krych, który do swojego dorobku bramkowego dopisał 13 trafień w zaledwie 5 meczach!

Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w turnieju, a Olivierowi w imieniu całej akademii życzymy dużo siły do walki z chorobą – do zobaczenia za jakiś czas na boisku!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Faza grupowa:

Victoria Częstochowa : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy
Protokół meczowy

Maraton Waleńczów : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy
Protokół meczowy

Liswarta Krzepice II : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy
Protokół meczowy

Półfinał:

Sportowa Częstochowa : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy
Protokół meczowy

Finał:

Liswarta Krzepice : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy
Protokół meczowy

Stream na żywo z turnieju:

KŁOBUCK 5.03.2023 | CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ | NA ŻYWO

ZBIÓRKA NA LECZENIE‼️

🔷 https://zrzutka.pl/8vjfp2

GRUPA NA FACEBOOKU – LICYTACJE‼️

🔷 Licytacje Na Leczenie Oliviera Dłubały