E1 Orlik: Ligowo z Sportową Częstochową

W piątek 05.05.2022 Sporting w ramach II ligi okręgowej E1 Orlik PPN Częstochowa podejmował u siebie drużynę Sportowej Częstochowy. Po bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu naszego zespołu wygrywamy 10:2.

Początek meczu należał do drużyny gości, którzy objęli prowadzenie już w 38′ sekundzie. Chwilę później mieli dwie kolejne sytuacje na podwyższenie prowadzenia, a zawodnicy Sportingu wyglądali na delikatnie oszołomionych takim obrotem spraw. Na szczęście bardzo szybko odpowiadamy dwiema bramkami Mikołaja Krycha.

W 14′ minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji goście sprezentowali nam bramkę samobójczą, lecz minutę później zdobywają bramkę na 3:2. Kolejne minuty były dość wyrównane, lecz w końcówce pierwszej połowy zawodnicy Sportingu przejmują inicjatywę i powiększają prowadzenie po bramkach Krycha oraz Niewiadomskiego.

Druga połowa to w zasadzie pełna dominacja Sportingu. Od początku do końca w pełni panowaliśmy nad poczynaniami boiskowymi oraz stwarzaliśmy wiele sytuacji bramkowych.

Względem pierwszej połowy poprawiliśmy zdecydowanie aktywność w grze bez piłki, tworzenie linii podania, a przede wszystkim zawodnicy wykazywali chęć wzięcia odpowiedzialności na siebie, co skutkowało dużo efektowniejszą oraz efektywniejszą grą w ofensywie.

Podsumowując, pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dość przeciętna, a w drugiej zespół pokazał poziom, do którego powinien nawiązywać w każdym kolejnym meczu.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek