F1 Żak: Ligowo z ASMS Lubliniec

W czwartek 04.05.2023 na orliku przy ul. Kochcickiej, Sporting rozegrał derbowe spotkanie z drużyną ASMS Lubliniec, w ramach okręgowej ligi Żaka F1 PPN Lubliniec.

Mecz okazał się dla naszych graczy bardzo wymagający, zarówno pod względem piłkarskim, jak i (przede wszystkim) fizycznym.
Od pierwszej minuty przeciwnicy narzucili duże tempo i intensywność, które dla młodej drużyny Sportingu stanowiły nie lada wyzwanie.

Mimo znaczących dysproporcji fizycznych, w przekroju całego spotkania nie zabrakło jednak odważnych akcji w naszym wykonaniu.

Zarówno w atakowaniu jak i bronieniu mogliśmy zobaczyć sporo zdecydowanych działań, opartych o świadome decyzje.
A także efektowne i  ryzykowne zagrania, które potwierdzały piłkarski potencjał zawodników Sportingu.
Cieszy to tym bardziej, że wiele z nich wychodziło od najmłodszych adeptów z rocznika 2016 i 2015, co jest świetnym prognostykiem na przyszłość.

Nie zważając na zmęczenie związane z intensywnością rozgrywanego meczu, młodzi piłkarze Sportingu  do ostatniego gwizdka dawali z siebie wszystko, co potwierdza ostatnia część spotkania, w której to zdobyliśmy 2 bramki.

Obu drużynom należą się wielkie brawa za postawę w trakcie rywalizacji.
Gracze jednego i drugiego zespołu włożyli ogromne zaangażowanie i byli mocno skoncentrowani na wydarzeniach boiskowych, niezależnie od tego czy przebywali aktualnie na boisku, czy czekali na swoją szansę na ławce rezerwowych.

Mimo młodego wieku, widać było dużą dojrzałość piłkarską i fakt, że piłka nożna jest ich prawdziwą pasją.

Dziękujemy za wymagającą, sportową rywalizację i do zobaczenia w kolejnych potyczkach!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dominik Jelonek