E1 Orlik: Ligowo z Liswartą Krzepice.

W piątek 12.05.2023 Sporting w ramach II ligi okręgowej E1 Orlik PPN Częstochowa udał się na wyjazdowe spotkanie do Krzepic. Po emocjonującej rywalizacji, pełnej zwrotów akcji niestety musieliśmy uznać wyższość gospodarzy i przegrywamy 5:3.

Spotkanie zaczęło się od prostego błędu w defensywie, po którym tracimy bramkę już w 2′ minucie spotkania. Zbyt lekkie zagranie naszego obrońcy do bramkarza przejmuje zawodnik z Krzepic i umieszcza piłkę w bramce. Na szczęście zespół szybko otrząsnął się po stracie bramki i konsekwentnie dążył do wyrównania. Udało się to dopiero w 29′ minucie. Po strzale Wojtka Głomba i interwencji bramkarza gospodarzy do pustej bramki kieruje piłkę Mikołaj Krych. Na przerwę schodzimy przy rezultacie 1:1.

W drugiej połowie w końcu udaje nam się objąć prowadzenie. W 38′ minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Maronia piłkę do bramki kieruje Wojciech Głomb. Niestety chwilę po objęciu prowadzeniu ponownie popełniamy prosty błąd w defensywie, brak komunikacji między obrońcami kończy się niefortunnym odbiciem piłki jednego z nich, które przejmuje zawodnik z Krzepic i w sytuacji sam na sam doprowadza do wyrównania. Dosłownie minutę później gospodarze idą za ciosem i obejmują prowadzenie. Zawodnicy Sportingu szybko odpowiadają i bramkę na 3:3 strzela ponownie Mikołaj Krych.

Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca i obfitująca w wiele sytuacji dla obu zespołów. Niestety więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i spotkanie kończy się zwycięstwem Liswarty 5:3.

Podsumowując, tradycją powoli stają się nasze spotkania z drużyną Liswarty, które za każdym razem stoją na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy obu drużyn ponownie pokazali szeroki repertuar umiejętności czysto piłkarskich, a zgromadzeni kibice mogli zobaczyć naprawdę kawał dobrego futbolu zwieńczonego pięknymi bramkami.

Dziękujemy za spotkanie i już nie możemy doczekać się rewanżu w Lublińcu, aby ponownie zobaczyć świetne widowisko!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek