Ekstra Talent Zabrze

12 września 2019, Stadion Walki Makoszowy, czwarta edycja programu “Ekstra Talent”, a wśród uczestników dwie drużyny spod szyldu Sporting FA Lubliniec. W turnieju wzięło w sumie udział 16 zespołów w kategorii U11, a mecze rozgrywane były w systemie 7×7. Drużyny podzielone zostały na 4 grupy, z których po dwie awansowały do fazy pucharowej.

„Ekstra Talent” to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci oraz testy sprawnościowe przeprowadzane przez przedstawicieli AWF Warszawa.

Inicjatywa w tym roku rozpoczęła się 10 września w Łodzi i przemierzy w sumie 15 miast Ekstraklasy, by znaleźć swój finał 28 września turniejem Cracovii. My na zaproszenie Górnika zawitaliśmy do Zabrza, a obie nasze drużyny trafiły już na starcie do grup z gospodarzem i faworytem zawodów (Górnik I i II).
Niestety nasza młodsza drużyna – Sporting FA II w pechowych okolicznościach nie zdołała wyjść z grupy. Natomiast Sporting FA I awansowała z drugiego miejsca, by po zaciętym pojedynku i błędach indywidualnych odpaść w ćwierćfinale.

W międzyczasie zawodnicy sprawdzali swoje możliwości w 3 konkurencjach, a mianowicie; beep test, wahadło 10×5 oraz zwis na ugiętych rękach. Trzeba przyznać, że niektórzy wyglądali na prawdę imponująco.

W fazie końcowej rozgrywek na Stadion zawitali również zawodnicy pierwszej drużyny Górnika Zabrze, z którymi młodzi piłkarze mogli sobie zrobić zdjęcie oraz otrzymać autograf.

Wyjazd oceniamy bardzo pozytywnie i traktujemy jako kolejne cenne doświadczenie i kolejny etap w realizacji naszych celów szkoleniowych.

Relacja w postaci grafik dostępna w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Sporting FA II Lubliniec : Kolejarz Gliwice

Skład meczowy
Protokół meczowy

Sporting FA II Lubliniec : Górnik II Zabrze

Skład meczowy
Protokół meczowy


Sporting FA II 
: LKS 35 Gierałtowice

Skład meczowy
Protokół meczowy

Trener:
Sebastian Radek


Sporting FA I Lubliniec 
: LKS 07 Markowice II

Skład meczowy
Protokół meczowy


Sporting FA I Lubliniec 
: Górnik I Zabrze

Skład meczowy
Protokół meczowy

Sporting FA I Lubliniec : Unia Strzybnica

Skład meczowy
Protokół meczowy

Ćwierćfinał
Sporting FA I Lubliniec : LKS 07 Markowice I

Skład meczowy
Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski