Bardzo intensywny tydzień Młodzika

Nasza drużyna Młodzika, licznie zasilana zawodnikami z kategorii niżej (Orlik) ma za sobą kolejny na prawdę mocny tydzień pod względem intensywności wyzwań sportowych. Co prawda poniedziałkowa kolejka D1 Młodzik w PPN Lubliniec została odwołana z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, a wcześniej także mecz D2 Młodzik w CZOZPN przełożony został na późniejszy termin,  jednak od środy do soboty nasi młodzi piłkarscy adepci nadrobili za cały tydzień.

Poniżej telegraficzny skrót tego co miało miejsce w minionym tygodniu:

11.09.2019
D1 Młodzik PPN Lubliniec
Sporting FA Lubliniec : Mechanik Kochcice

Skład meczowy
Protokół meczowy

12.09.2019
Ekstraklasa – Ekstra Talent
W środę w Zabrzu odbył się turniej Ekstra Talent, organizowany przez zespoły Ekstraklasy(w tym przypadku Górnik Zabrze) dla rocznika 2008 i młodszych. Na tę okoliczność Sporting wystawił dwie drużyny grające w systemie 7×7. Jedna z nich składała się głównie z chłopaków rywalizujących na co dzień w kategoriach D1 oraz D2 Młodzik, druga z zawodników grających przede wszystkim w E1 Orlik. Więcej na temat turnieju w osobnym wpisie, do którego link znajduje się poniżej:

Ekstra Talent Zabrze

14.09.2019
D2 Młodzik CZOZNP
Raków Częstochowa : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy
Protokół meczowy

Późnym sobotnim popołudniem w Częstochowie przy ul. Limanowskiego, drużyna Rakowa udzieliła nam solidnej i bolesnej lekcji piłki nożnej.
Świetnie zorganizowany zespół gospodarzy, składający się z selekcjonowanych od najmłodszych lat zawodników, pokazał nam jak powinno się grać w piłce 9-osobowej. Gra naszych rywali zarówno w defensywie jak i ofensywie była niezwykle szybka i zdecydowana, przez co nie zostawiała naszym chłopakom zbyt wiele miejsca i czasu na decyzje. Wielkie słowa uznania dla naszych przeciwników, ale i dla młodych zawodników Sportingu, którzy przede wszystkim zostawili sporo zdrowia na boisku i jak tylko potrafili starali się stawić czoła renomowanemu rywalowi i mimo srogiej porażki nie załamują się, tylko chcą dążyć do poziomu prezentowanego przez tego typu drużyny.

Trener:
Adrian Kucharski

Wszystkie relacje w postaci grafik dostępne dzięki naszemu partnerowi Protrainup.

PS. A już w poniedziałek 16 września jedziemy do Woźnik na rewanżowe spotkanie z tamtejszym MLKSem w ramach lublinieckiej ligi D1 Młodzik.