E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 5:0 Jedność Boronów

W środę 08.06.2022 drużyna orlików Sportingu podejmowała u siebie Jedność Boronów. Po jednostronnym widowisku wygrywamy 5:0.

Od pierwszej minuty meczu Sporting przejął inicjatywę i stwarzał wiele sytuacji, lecz świetnie dysponowany tego dnia bramkarz gości nie pozwalał nam na objęcie prowadzenia. Po wielu próbach w końcu znajdujemy drogę do bramki i w 7′ oraz 11′ minucie Borys Gerlic-Mrugała zdobywa dwie piękne bramki po strzałach z dystansu.

W 23′ minucie po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym wykonywanym przez Szymona Poradę najprzytomniej zachował się Wojciech Drzymała, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w bramce. Sześć minut później Wojtek podwyższa prowadzenie po asyście Aleksandra Szaforza.

W drugiej części spotkania tempo gry niestety spadło, a naszym zawodnikom brakowało zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Efektem tego była tylko jedna bramka strzelona głową po rzucie rożnym przez Aleksandra Sosnowskiego po dośrodkowaniu Wojciecha Głomba.

Podsumowując, mecz bez historii. Pełna dominacja Sportingu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania i bezdyskusyjne zwycięstwo, lecz należy pochwalić drużyną gości, która zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu, a zawodnikiem meczu śmiało można mianować bramkarza drużyny z Boronowa.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek
Asystent: Dominik Jelonek