E1 Orlik: KS Panki 2:8 Sporting FA Lubliniec

W piątek 23.09.2022 Sporting ramach I ligi okręgowej E1 Orlik PPN Częstochowa udał się na wyjazdowe spotkanie do Panek. Po bardzo dobrym występie wracamy do Lublińca z pierwszym zwycięstwem.

Przyjeżdżając do Panek byliśmy przygotowani na ciężką przeprawę, ponieważ gospodarzy charakteryzuje bardzo prosty oraz fizyczny futbol. Głównym założeniem meczowym była twarda, agresywna gra w odbiorze piłki oraz reakcja po stracie i odbiorze piłki.

Początek spotkania należał do gości, którzy grą długą piłką zepchnęli nas do defensywy, lecz od 6′ minuty powoli zaczęliśmy wchodzić na odpowiednie obroty. W 11′ minucie po pięknej bramce ze skraju pola karnego Mateusza Niewiadomskiego obejmujemy prowadzenie. W kolejnych minutach stwarzamy kilka świetnych sytuacji bramkowych, lecz goście dwukrotnie wybijają piłkę z linii bramkowej. W 18′ minucie podwyższamy na 2:0 po bramce z rzutu wolnego Kuby Maronia. Gdy wydaje się, że podwyższenie prowadzenia jest kwestią czasu, to w 22′ minucie piękną bramkę z dystansu w samo okienko gospodarze łapią kontakt i na przerwę schodzimy prowadząc 2:1.

W drugiej połowie nie pozostawiliśmy gospodarzom żadnych złudzeń i do końca spotkania kontrolowaliśmy przebieg spotkania zdobywając przy tym sześć bramek. Na uwagę zasługuje fakt, że nawet w grze w osłabieniu po karze 2 minut dla naszego bramkarza po zagraniu piłki ręka poza polem karnym byliśmy w stanie zdobyć bramkę.

Cały zespół swoją postawą zasłużył na pochwałę. Od początku do końca byliśmy konsekwentni w realizacji założeń przedmeczowych, byliśmy agresywni w grze defensywnej, potrafiliśmy tworzyć wielokrotnie przewagę liczebną poprzez wykorzystanie przestrzeni oraz w skuteczny sposób finalizowaliśmy akcje bramkowe.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek