E1 Orlik: Skra Częstochowa 11:4 Sporting FA Lubliniec

W piątek 07.10.2022 drużyna orlików Sportingu podejmowała na wyjeździe Skre Częstochowa. Po nierównomiernym meczu w ciężkich warunkach przegrywamy 4:11.

Mecz rozpoczął się pod zdecydowane dyktando gospodarzy. Przez pierwsze 20 minut byliśmy niezwykle bierni, mieliśmy problemy z wyjściem ze swojej połowy. Byliśmy ustawieni nisko i z trudnościami przenosiliśmy grę do strefy średniej. Brak koncentracji między 12 a 16 minutą sprawił, że straciliśmy w tym czasie aż 4 bramki i przegrywaliśmy już 0:7. W 22 minucie Paweł Lissy odebrał piłkę w strefie wysokiej i po indywidualnej akcji zdobył pierwszą bramkę dla Sportingu i tym samym dał nadzieję na lepszą grę w dalszej części meczu.

Drugie 30 minut było w wykonaniu naszych chłopaków zdecydowanie lepsze niż pierwsza odsłona meczu. Po rotacjach w wyjściowym składzie i delikatnych zmianach w ustawieniu, Sporting stworzył sporo sytuacji strzeleckich, zarówno po dokładnie konstruowanych akcjach zespołowych, jak i bezpośrednio ze stałych fragmentów gry lub z kontry. W 34 i 36 minucie po dobrych dwójkowych akcjach udało nam się zdobyć dwie bramki, w wykonaniu kolejno Jakuba Maronia i Mikołaja Krycha.

Kolejne minuty spotkania również narzucaliśmy tempo gry, graliśmy odważnie i konsekwentnie co w 44 minucie zaowocowało kolejna bramką w wykonaniu Jakuba Maronia.

Niestety i w drugiej połowie złapał nas moment chwilowego załamania i w ciągu ostatnich 8 minut spotkania straciliśmy 3 bramki, samemu nie wykorzystując 2 idealnych okazji, wykreowanych przez nasz zespół, obijając słupek, czy też strzelając centymetry nad bramką rywali. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 4:11. Druga połowa meczu w wykonaniu Sportingu była bardzo solidna, zawodnicy pokazali, że potrafią grać jak równy z równym z każdym rywalem, niestety zabrakło szczęścia i koncentracji, aby zdobyć punkty w tym wyjazdowym meczu, na trudnym częstochowskim boisku.

Podsumowując, mimo słabej pierwszej połowy, chłopcy zagrali dziś na dobrym poziomie. Przede wszystkim na pochwałę zasługuje fakt, że nawet w ciężkim meczu, gdy to przeciwnik na początku spotkania narzuca niesamowite tempo i swoje reguły gry, jesteśmy w stanie wrócić na odpowiednie tory i pokazać naprawdę wysoki poziom piłkarski.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy