C2 Trampkarz: Stadion Śląski Chorzów 9:0 Sporting FA Lubliniec

W środę 12.10.2022 Sporting rozegrał zaległe, wyjazdowe spotkanie ze Stadionem Śląskim Chorzów, w ramach II ligi wojewódzkiej C2 ŚLZPN.
Przewaga gospodarzy była tego dnia bezdyskusyjna, co udokumentowali wysokim zwycięstwem 9:0.

Mimo wysokiej porażki i sporych kłopotów kadrowych, drużyna w kilku elementach pokazała się z na prawdę dobrej strony.
Zaliczyliśmy wiele dobrych fragmentów gry, wielokrotnie sprawnie wychodząc spod wysokiego pressingu rywali, czy umiejętnie utrzymując piłkę w strefie środkowej.

Niestety próby dłuższego budowania, czy tworzenia klarownych sytuacji strzeleckich były mocno utrudnione, przede wszystkim ze względu na fizyczne dysproporcje.
W naszej trzynastoosobowej kadrze meczowej znalazło się aż 6 zawodników z rocznika 2010 oraz rodzynek z 2011, co w przekroju całego meczu było bardzo widoczne.

Tak czy inaczej, zespół miał swoje momenty w odbiorze w strefie średniej i czasem z konieczności w strefie niskiej.
Planowane i skuteczne pułapki pressingowe, gdzie nakierowaliśmy rywali w konkretny rejon boiska, by spróbować agresywnego odbioru, czytanie gry przez stoperów w strefie niskiej, podwajanie krycia, to miłe akcenty szkoleniowe, które pokazują, że praca wykonywana na treningach nie idzie na marne.

Trzeba też powiedzieć otwarcie, że Stadion, podobnie jak w poprzednim spotkaniu był poza naszym zasięgiem, natomiast nasi młodzi piłkarze, przez 5 tygodni dzielących obie potyczki, zrobili znaczący postęp.

I chociaż od pierwszego gwizdka sędziego byliśmy nieco usztywnieni i ospali oraz biorąc pod uwagę wspomniane wyżej kłopoty personalne, progres w sferze motorycznej, taktycznej, ale przede wszystkim mentalnej jest niepodważalny.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski