E1 Orlik: Liswarta Krzepice 9:5 Sporting FA Lubliniec

W czwartek 15.09.2022 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Liswartą Krzepice w ramach I ligi okręgowej E1 Orlik PPN Częstochowa. Po spotkaniu obfitującym w wiele bramek ulegliśmy gospodarzom 9:5.

Było to już nasze trzecie spotkanie ligowe i w zasadzie każde z nich ma jeden punkt wspólny. W każdym z nich bardzo dobrze wchodzimy w mecz, narzucamy wysokie tempo, obejmujemy prowadzenie, prowadzimy grę i po stracie pierwszej bramki przychodzi totalna zapaść, która skutkuje stratą kilku bramek w bardzo krótkim odstępie czasowym…

W dzisiejszym spotkaniu już po czterech minutach prowadziliśmy 3:0 i mieliśmy w kolejnych minutach przynajmniej cztery stuprocentowe sytuacje, które powinny zostać zamienione na bramki. Niestety nie udało nam się podwyższyć prowadzenia i powoli do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którym udał się odrobić straty z nawiązką i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 5:3 dla Liswarty.

Druga połowa to bardzo otwarta, ofensywna i przyjemna dla oka gra obu zespołów. Zawodnicy obu ekip stwarzali wiele sytuacji zarówno po akcjach indywidualnych jak i akcjach zespołowych, jednak skuteczniejsi w swoich poczynaniach byli gospodarze i mecz zakończył się zwycięstwem Liswarty 9:5.

Podsumowując, cieszy przede wszystkim fakt, że obie drużyny stworzyły naprawdę dobre widowisko. Na palcach jednej ręki można byłoby naliczyć grę długą piłką, czy bezmyślnym wybijaniem piłki przez zawodników. Zawodnicy chcieli grać w piłkę, odważnie budowali grę od własnej bramki i tworzyli wiele sytuacji bramkowych.

Jeśli chodzi o nasz zespół to znów pokazaliśmy, że potrafimy grać na bardzo wysokim poziomie, lecz brakuje utrzymania tego poziomu przez cały czas trwania meczu. Chwile rozluźnienia powodujące brak reakcji w grze defensywnej skutkują prostymi błędami prowadzącym do utraty wielu niep0trzebnych bramek.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek