E1 Orlik: Płomień Częstochowa 0:9 Sporting FA Lubliniec

W piątek 17.06.2022 drużyna orlików Sportingu podejmowała na wyjeździe Płomień Częstochowa. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 9:0

Mecz rozpoczęliśmy spokojnie, obserwowaliśmy zachowania przeciwnika i próbowaliśmy odczytać jego zamiary. Początkowo mieliśmy problemy z wejściem w mecz, szczególnie problematyczne ze względu na stan boiska było dla nas zagranie dokładnego podania i szybkie prowadzenie piłki.

W 17 minucie na listę strzelców wpisał się Aleksander Sosnowski, który to po wprowadzeniu piłki do gry sam pokonał dwóch rywali i zamienił strzał z dystansu na bramkę. W 25 minucie, chwilę po wejściu na boisko Jakub Maroń zastosował się do założeń przedmeczowych i po samodzielnym rajdzie w bocznym sektorze boiska podwyższył wynik spotkania na 2:0. W 27 minucie na listę strzelców wpisał się kapitan zespołu – Tobiasz Geroska i ustalił tym samym wynik pierwszej odsłony meczu na 3:0. Drugie 30 minut było w wykonaniu naszego zespołu pokazem umiejętności i boiskowej inteligencji. W 35 minucie Szymon Porada zagrał prostopadłą piłkę, którą wykorzystał Borys Gerlic-Mrugała, tym samym wynik spotkania zmienił się na 4:0 na korzyść Sportingu. Następne minuty obfitowały w kolejne groźne indywidualne akcje, przy czym 2 z nich udało się wykorzystać, w 40 i 49 minucie strzelali kolejno Sebastian Myland i Borys Gerlic-Mrugała.

Ostatnie 10 minut meczu, to nic innego jak przełożenie założeń przedmeczowych na sytuację boiskową. Graliśmy wysoko, pewnie i agresywnie. W 55, 57 i 59 minucie kolejne 3 bramki do swojego dorobku dopisał Aleksander Sosnowski. Asysty przy wspomnianych bramkach notowali Borys i dwukrotnie Tobiasz.

Podsumowując, mimo gry w trudnych warunkach, na naturalnej, mokrej nawierzchni chłopakom udało się pokazać, że od początku sezonu, aż do jego końca walczą o najwyższe cele i ambitnie dążą do poprawiania swojej gry, co zaowocowało wysokim, pewnym zwycięstwem. Dodatkowo należy wspomnieć, że mecz z Płomieniem Częstochowa był ostatnim ligowym pojedynkiem w tym sezonie, a chłopcy na zakończenie rozgrywek uplasowali się na najwyższym, pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek
Asystent: Dominik Jelonek