E1 Orlik: Górnik Zabrze 9:3 Sporting FA Lubliniec

W czwartek 10.12.2020 nasza drużyna Orlika wybrała się do Zabrza, by rozegrać mecz kontrolny z rówieśnikami z Akademii Górnika. Po dobrym spotkaniu w wykonaniu obu drużyn musieliśmy ostatecznie uznać wyższość gospodarzy.

Mecz od początku toczony było w bardzo dobrym, wysokim tempie, chociaż warunki nie do końca sprzyjały grze w piłkę z powodu obfitych opadów śniegu.
Nasi podopieczni nie przestraszyli się renomowanego rywala i nawiązali równorzędną rywalizację, tworząc w pierwszej fazie gry sporo sytuacji strzeleckich, które jednak seryjnie marnowaliśmy (czasem nie oddając nawet strzału w sytuacji 1×1 z bramkarzem).
Gospodarze również nie mieli problemów z tworzeniem zagrożenia pod naszą bramką, natomiast w finalizacji byli niemal 100% skuteczni.
Z upływem czasu przewaga Górnika rosła, miejscowi zdecydowanie lepiej znieśli tempo spotkania i bezwzględnie wykorzystywali nasze błędy, które piętrzyły się wprost proporcjonalnie do naszego zmęczenia.
Zabrzanie wygrali zasłużenie, co nie zmienia faktu, że był to bardzo dobry mecz w wykonaniu Sportingu i postawa boiskowa naszych młodych piłkarzy napawa optymizmem na przyszłość.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Sebastian Radek