F1 Żak: ABC Sportu Cup 2020 Zabrze

W sobotę 12.12.2020 młodzi piłkarze Sportingu wzięli udział w turnieju rocznika 2012, organizowanym przez ABC Sportu Zabrze.
Rozgrywki odbywały się na zadaszonej hali ze sztuczną nawierzchnią trawiastą i wzięło w nich udział 16 drużyn, które po losowaniu podzielone zostały na 4 grupy.

Sporting trafił do grupy C wraz z UKKS Katowice, UKS Athletic Ozimek oraz Jednością Przyszowice.
Mimo wyrównanych spotkań, wyniki nie były zadowalające dla naszej drużyny i po pierwszej fazie rozgrywek uplasowaliśmy się na 4 pozycji w grupie.
Tym samym w drugim etapie turnieju zmierzyliśmy się z pozostałymi drużynami, które w swoich grupach zajęły miejsce 4, a konkretnie; AP Bumerang, RKS Grodziec oraz AP Champions Chrzanów.
Podsumowując grę naszej drużyny, od początku trwania zawodów problematyczne dla zawodników były nowe warunki i musiało minąć kilka spotkań (w zasadzie cała pierwsza faza), zanim przystosowali się do nawierzchni, z którą mieli styczność po raz pierwszy. Warunki były jednak takie same dla wszystkich drużyn, więc ten kto się szybciej adaptował, radził sobie lepiej. Dla nas to kolejne cenne doświadczenie, z którego wyciągamy naukę i optymistycznie patrzymy w przyszłość.

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

 

Jedność 32 Przyszowcie : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

UKKS Katowice : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

AP Bumerang : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

RKS Grodziec : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

AP Champions Chrzanów : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Trener:
Dawid Breulich