D2 Młodzik: GKS Katowice 4:0 Sporting FA Lubliniec

W sobotę 08.05.2021 na obiekcie MOSIR “Hetman” w Katowicach, Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z “Gieksą” w ramach II ligi wojewódzkiej Młodzika młodszego.
Mimo solidnego oporu i serca zostawionego na boisku przez naszych zawodników, miejscowi pewnie i wysoko zwyciężyli 4:0.

Gospodarze od pierwszych minut przejęli inicjatywę na boisku i starali się nas zepchnąć do głębokiej defensywy, grając wysokim pressingiem. Zaowocowało to dyskusyjnym rzutem karnym już w 9min, który jednak w świetnym stylu obroniony został przez naszego bramkarza.
Wydawało się, że zawodnicy Sportingu weszli w mecz nieco usztywnieni, ze zbyt dużym respektem do rywala. Wydawało się również, że obroniony rzut karny dodał im skrzydeł i pewności siebie, dzięki czemu zaczęliśmy coraz lepiej mijać wysoko ustawioną linię obrony przeciwnika i konstruować własne akcje ofensywne, zarówno w ataku pozycyjnym, jak i szybkim po odbiorze.
W momencie gdy gra z naszej strony stała się bardziej otwarta, zespół z Katowic skarcił bezwzględnie błędy indywidualne naszych zawodników, strzelając 2 bramki w ciągu 2 minut.
Przy stanie 2:0 Sporting stworzył sobie kilka dobrych okazji, po na prawdę ciekawych, składnych akcjach, ale okazało się to niewystarczające, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy i zniwelować dystans bramkowy.
Z upływem czasu oraz zasobu sił naszych młodych piłkarzy, przewaga Gieksy stawała się coraz bardziej wyraźna, by w ostatnich 15 minutach przerodzić się w ostrzał słupków i poprzeczek bramki Sportingu. Kapitalna dyspozycja naszego bramkarza sprawiła, że worek z golami dla miejscowych nie okazał się bardziej pokaźny. Nie można też nie wspomnieć o jego świetnych wznowieniach nogą w boczne sektory, dzięki czemu odgryzaliśmy się gospodarzom niezłymi indywidualnymi kontrami, w trudnych dla zespołu momentach.
Kluczowe dla końcowego rezultatu okazało się ponownie ostatnie 12minut rywalizacji, w których to GKS strzelił kolejne 2 bramki ustalając wynik spotkania.
Pomimo wysokiej porażki, jest to kolejny mecz, który przynosi na prawdę pozytywne spostrzeżenia. Nasza organizacja gry wygląda coraz lepiej na tle świetnie wyszkolonych zespołów ze Śląska. Zawodnicy mają coraz ciekawsze pomysły na konstruowanie akcji i podejmują coraz lepsze decyzje na boisku. Natomiast realizacja pomysłów i wykonanie podjętych decyzji pozostawia jeszcze spore pole do pracy.
Zbyt dużo w naszej grze przestojów oraz strat własnych (często w ogóle niewymuszonych przez przeciwnika). Nie bez znaczenia jest również tempo oraz intensywność gry, do których musimy się jeszcze zaadaptować, by utrzymać odpowiedni poziom koncentracji przez pełne 60min.
Wracając do samego spotkania; nie ma wątpliwości, kto był tego dnia zespołem lepszym i wynik jest tego adekwatnym odzwierciedleniem.
Ale gdzie zdobywać umiejętności i doświadczenie, jeśli nie w takich meczach?

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski