F1 Żak: Sporting FA Lubliniec 5:2 Nitron Krupski Młyn

W czwartek 13.05.2021 na orliku przy ulicy Kochcickiej, nasza drużyna podejmowała Nitron Krupski Młyn w ramach lublinieckiej ligi Żaków.
Po dobrej, choć nierównej w naszym wykonaniu grze, pewnie pokonujemy przyjezdnych 5:2.

Opinia trenera Dawida:

Nasi gracze od początku spotkania narzucili trudne warunki przeciwnikowi.
Zawodnicy z dużą łatwością przemieszczali się w okolice bramki rywala, tworząc wiele sytuacji strzeleckich. Na duży plus można zaliczyć różnorodność przeprowadzonych akcji ofensywnych, na których skuteczność wpływ miało wiele czynników.
Poza efektywną grą indywidualną oraz widoczną współpracą, zawodnicy w bardzo dobry sposób tworzyli i wykorzystywali przestrzeń na boisku.
Duża liczba odbiorów i przechwytów piłki w grze defensywnej, dodatkowo przyczyniały się do tworzenia kolejnych sytuacji, a co za tym idzie do kontroli boiskowych wydarzeń.

Wraz z początkiem drugiej połowy nastąpiła całkowita zmiana obrazu gry.
Zawodnicy sprawiali wrażenie rozkojarzonych przez co coraz częściej podejmowali błędne decyzje w danej sytuacji.
Przeciwnik śmielej niż w pierwszej połowie radził sobie na boisku. Skutecznie powstrzymywał próby zagrożenia swojej bramki oraz częściej wyprowadzał groźne akcje ofensywne. W ostatnich minutach gry jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Patrząc przez pryzmat rozegranej drugiej połowy jest to cenna lekcja dla naszych zawodników jak ważną rolę w grze w piłkę nożną odgrywa odpowiednia koncentracja przez cały mecz.

 

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich