D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 5:0 Sparta Lubliniec

W poniedziałek 17.05.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting rozegrał derbowe spotkanie ze Spartą w ramach lublinieckiej ligi Młodzika starszego.
Mecz zakończył się pewnym i wysokim zwycięstwem naszej drużyny 5:0.

Od pierwszych minut spotkania nasi podopieczni przejęli inicjatywę i można powiedzieć, że leżała ona po naszej stronie przez 90% czasu gry.
Pomimo wyraźnej przewagi pod względem posiadania piłki, kultury oraz organizacji gry i wyszkolenia indywidualnego, nie był to wcale łatwy mecz, choć rezultat sugerować może coś zupełnie innego.
Zawodnicy Sparty od początku rywalizacji postawili na twardą, fizyczną walkę i przeszkadzanie w konstruowaniu ataków na własnej połowie, licząc głównie na szybkie kontry. Kilka groźnych udało im się wyprowadzić (przede wszystkim po naszych stratach własnych), ale nasi obrońcy oraz bramkarz byli na posterunku i nie dali się zaskoczyć.
Można powiedzieć, że taktyka Sparty była względnie skuteczna, ponieważ na przerwę schodziliśmy ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem, co biorąc pod uwagę deszczową aurę i nasz wysoki pressing, nie było wystarczającą zaliczką.
Nie mniej jednak, pomimo ambitnej postawy przeciwnika i niezbyt płynnej, szarpanej gry w naszym wykonaniu, wraz z upływem czasu stawiany opór zaczął słabnąć. I chociaż tempo narzucone przez Sporting nie było tego dnia najwyższe, dla rywala okazało się i tak za wysokie, czego rezultatem były kolejne sytuacje strzeleckie oraz bramki w drugiej połowie spotkania.
Można powiedzieć, że po dosyć ekonomicznej grze, przy niemal pełnej kontroli wydarzeń boiskowych, zanotowaliśmy pewne zwycięstwo.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski