F1 Żak: II Turniej Piłki Nożnej Im. Włodzimierza Lubańskiego

W niedzielę 06.06.2021 na stadionie Walki w Zabrzu, rozegrany został II Turniej Piłki Nożnej Imienia Włodzimierza Lubańskiego w kategorii Żak.
Organizatorem wydarzenia była Akademia Piłkarska Górnika Zabrze, a więc Sportingu jako klubu partnerskiego nie mogło tam zabraknąć 🙂 .

Równo o godzinie 9:30 na 8 boiskach jednocześnie rywalizację w turnieju rozpoczęły 32 zespoły (właściwie 31 – goście z Ostrawy nie stawili się na miejscu). Na stadionie w Zabrzu można było zobaczyć w akcji m.in młodych piłkarzy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka, Śląska Wrocław czy Ruchu Chorzów. Wszystkie drużyny zostały podzielone na grupy – od A do H – w skład których wchodziły po 4 zespoły. Czas pojedynczego meczu wynosił 15 minut. Organizatorzy w trakcie trwania całego turnieju zapewnili każdemu zespołowi rywalizacje z 10 drużynami, zaś całe rozgrywki podzielone zostały na dwie części.

W pierwszej z nich kluczowe w kontekście dalszego harmonogramu gier okazało się drugie spotkanie. Po znakomitym rozpoczęciu rozgrywek i wysokim zwycięstwie z zespołem FA Pyskowice, zawodnicy Sportingu musieli uznać wyższość Zagłębia Sosnowiec, ulegając tej drużynie jednym trafieniem. Mimo wyrównanego spotkania o końcowym wyniku zadecydował głównie słabszy początek meczu. W późniejszej części gry inicjatywę przejęli gracze naszego zespołu, kilkukrotnie tworząc okazję do zdobycia bramki. Skuteczność nie okazała się naszą najmocniejszą stroną – z wykreowanych sytuacji wykorzystaliśmy jedną, co nie wystarczyło do odniesienia sukcesu w tym spotkaniu. Jak się później okazało mecz ten zadecydował o tym który z zespołów uzyskał awans do grona najlepszych 8 drużyn całego turnieju. Wygrana w ostatnim grupowym spotkaniu z Starem Starachowice sprawiła, że rywalizację grupową zakończyliśmy tuż za rywalem z Sosnowca.

Zajęcie drugiej lokaty oznaczało dalsze współzawodnictwo z zespołami, które w pozostałych grupach uplasowały się na tym samym miejscu. W nowo stworzonej grupie – liczącej 8 drużyn – piłkarze Sportingu mieli okazję rywalizować z takimi drużynami jak m.in GKS Jastrzębie, Stadion Śląski Chorzów czy Barca Academy Warszawa. Poza ostatnim spotkaniem, w którym musieliśmy uznać zdecydowaną wyższość zespołu z Warszawy, zawodnicy Sportingu potrafili nawiązać równorzędną rywalizację w każdym z pozostałych meczy – niejednokrotnie przewyższając przeciwnika umiejętnościami indywidualnymi czy odpowiednią organizacją gry. Szczególnie widoczna w grze naszych piłkarzy była skuteczna gra 1×1 – zarówno w ataku jak i w obronie – co sprawiało wiele problemów rywalom. Wraz z upływem kolejnych spotkań gracze Sportingu, którzy do Zabrza udali się w sześcioosobowym składzie, coraz mocniej odczuwali trudy trwającego turnieju. Z pewnością nie pozostało to bez znaczenia w kontekście współzawodnictwa w końcowym etapie rozgrywek.

Świetna postawa młodych piłkarzy Sportingu zaowocowała zajęciem 12 miejsca w stawce 32 drużyn. Zawodnicy dali z siebie wszystko, pokazując swoje niemałe umiejętności na tle wielu uznanych zespołów z różnych rejonów Polski. Każdy z nich swoją postawą zasłużył na ogromne wyróżnienie. Nasi piłkarze zdobyli kolejne cenne doświadczenie, które nie pozostanie bez znaczenia w ich dalszym rozwoju. Należy również pochwalić gospodarzy za świetne zorganizowanie turnieju. Wydarzenie to z pewnością pozostanie w pamięci młodych piłkarzy przez długi czas.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

 

FA Pyskowice : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Zagłębie Sosnowiec : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

AP SKS Star Starachowice : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

KS 94 Rachowice : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Respekt Szalowa : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Stadion Śląski Chorzów : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Piast Cieszyn : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

DAP Dębica : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

GKS Jastrzębie : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

 

Barca Academy Varsovia : Sporting FA Lubliniec

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich