D2 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 0:1 GKS Katowice

W środę 09.06.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting rozegrał mecz GKSem Katowice w ramach II ligi wojewódzkiej Młodzika młodszego.
Po zaciętym spotkaniu, w którym pokazaliśmy się ze świetnej strony, w pechowych okolicznościach ulegamy GieKSie 1:0.

Pomimo dużej duchoty, a co za tym idzie, niełatwych warunków do biegania, Sporting od pierwszych minut narzucił bardzo wysokie tempo gry, chcąc zdominować rywala.
Trzeba przyznać, że to nasi zawodnicy przez większość czasu gry byli w posiadaniu piłki i to przede wszystkim po naszej stronie była inicjatywa w konstruowaniu akcji ofensywnych.
Nasze ataki w pierwszej odsłonie były jednak nieskładne. Do okolic pola karnego rywala wyglądało to obiecująco, natomiast brakowało wsparcia, które pozwoliłoby uzyskać przewagę liczebną w tej strefie boiska.
Zespół z Katowic po początkowym zaskoczeniu wynikającym z naporu gospodarzy, uspokoił nieco grę, odgryzając się groźnymi kontrami.
Po jednej z akcji gości, gdzie bramkarz Sportingu świetnie interweniował w sytuacji 1×1, piłka odbiła się pechowo od naszego ambitnie wracającego obrońcy i wpadła do siatki. Była to 10min spotkania.
Po stracie bramki gra stała się nieco bardziej wyrównana, ale inicjatywa należała cały czas do Sportingu.
W pierwszej połowie nic się już jednak nie wydarzyło i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1.
Po zmianie stron gospodarze pokazali jeszcze większą determinację, spychając GieKSę na własną połowę i praktycznie z niej nie schodząc.
Pomimo kilku na prawdę dobrych okazji do zdobycia bramki, zabrakło odrobiny szczęścia, by przynajmniej wyrównać.
Nie zmienia to jednak faktu, że  pokazaliśmy się z kapitalnej strony, grając bez respektu i narzucając swoje warunki renomowanemu rywalowi.
Pomimo przegranej, zawodnicy Sportingu mogą czuć się zwycięzcami, ponieważ po raz kolejny pokazali świetne umiejętności piłkarskie, ogromną ambicję, siłę woli i charakter, zostawiając na murawie wszystko co najlepsze.
Na podsumowanie takiej postawy nadaje się tylko jedno słowo – DUMA!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski