E1 Orlik: Sporting FA Lubliniec 16:4 AS Lubliniec

W piątek 11.06.2021 drużyna Orlika w ramach II ligi okręgowej rozegrała derbowe spotkanie z Akademią Sportową Lubliniec. Po kapitalnym meczu w wykonaniu naszych zawodników wygrywamy 16:4.

Zawodnicy Sportingu podrażnieni porażką w pierwszym meczu rozegranym świeżo po ostatnim lockdownie 7:3 chcieli za wszelką cenę udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy. Od samego początku wyszliśmy w wysokim pressingu z założeniem, aby odbierać piłkę jak najbliżej bramki przeciwnika zamykając boczne sektory boiska. W zasadzie już w pierwszych trzech minutach powinniśmy zdobyć trzy bramki, lecz zabrakło zdecydowania i agresji w odbiorze piłki pod bramką przeciwnika. Od 4′ minuty zawodnicy szybko poprawili ten aspekt gry i po szybkim, zdecydowanym i agresywnym ataku na przeciwnika odbieramy piłkę i zdobywamy dwie bramki w przeciągu 2 minut. Kolejne minuty spotkania to nic innego jak totalna dominacja naszego zespołu oraz seryjnie tworzone sytuacje bramkowe, które przekładają się na kolejne bramki i do przerwy prowadzimy 6:1.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie, a zawodnicy Sportingu chcieli pójść za ciosem i jeszcze bardziej podkręcili tempo, czego efektem było zdobycie aż 10 bramek w drugiej połowie spotkania! Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, iż nasi zawodnicy byli od przeciwnika zdecydowanie lepsi w każdym aspekcie, zarówno indywidualnym jak i zespołowym. Przede wszystkim cieszy skuteczność w grze 1×1 w ofensywie jak i defensywie, wykorzystywanie przewagi liczebnej, umiejętne korzystanie z całej szerokości i długości boiska w ofensywie oraz doskok, odbiór i skracanie pola gry w defensywie.

Podsumowując, zawodnicy dali dziś z siebie wszystko i trzeba przyznać, że rozegrali wręcz koncertowe spotkanie. Uśmiech i zadowolenie po końcowym gwizdku był idealnym podsumowaniem ich występu, a Trener z pełnym przekonaniem mógł im powiedzieć, że był dumny z ich postawy!

 

Relacja w postaci grafik dostępna w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup.

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener: Sebastian Radek