F1 Żak: Orzeł Pawonków 9:8 Sporting FA Lubliniec

W czwartek 17.06.2021 Sporting rozegrał wyjazdowe spotkanie z Orłem Pawonków w ramach lublinieckiej ligi Żaków F1.
Po słabszym spotkaniu w naszym wykonaniu, ulegliśmy gospodarzom 9:8.

Opinia trenera Dawida:

Od początku spotkania wynik wahał się w obydwie strony. Nasi zawodnicy od pierwszych minut nie potrafili odnaleźć się na boisku, co miało duży wpływ na organizację gry.
Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej akcji meczu. Dopiero po upływie 10 minut do głosu doszli zawodnicy Sportingu.
Gdy wydawało się, że powoli przejmują kontrolę nad spotkaniem, rywale odpowiadali kolejnymi trafieniami.
Przeciwnicy swoją postawą skutecznie zneutralizowali główne atuty naszych zawodników. Sytuacje boiskowe z którymi gracze Sportingu w poprzednich meczach radzili sobie doskonale w tym spotkaniu sprawiały im dużą trudność, co z wykorzystywali gospodarze.
Słabsza dyspozycja w tym dniu nie przeszkodziła w tym aby nawiązać równorzędną rywalizację z drużyną z Pawonkowa. Przeciwnicy ostatniej części gry wyszli na prowadzenie, które jak się później okazało utrzymali już do końcowego gwizdka.
Mimo wielu starań i dużego zaangażowania w tworzenie kolejnych sytuacji bramkowych nie udało się nam odwrócić niekorzystnego wyniku.

Kolejny raz nie bez znaczenia okazał się fakt, iż graliśmy boisku z naturalną nawierzchnią. Rywalizacja na placu gry, wydzielonym z pełnowymiarowej płyty, to dla naszych podopiecznych niecodzienne doświadczenie, które za każdym razem ma wpływ na ich boiskową postawę.
Mecz ten wyłonił wiele wniosków szkoleniowych, które nie pozostaną bez znaczenia w dalszym procesie treningowym.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Dawid Breulich