D2 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 3:1 AP Team Gliwice

W niedzielę 20.06.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował AP Team Gliwice w ramach II ligi wojewódzkiej Młodzika młodszego.
Spotkanie rozgrywane było w samo południe w ponad 30 stopniowym upale. Mimo bardzo trudnych warunków do gry, nasi podopieczni stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali przyjezdnych 3:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego Sporting przejął inicjatywę i nie zważając na warunki atmosferyczne, narzucił wysokie tempo, z którym goście przez pierwsze 30 minut kompletnie nie potrafili sobie poradzić.
Mało tego, pierwszy kwadrans na prawdę dobrej i dynamicznej gry, przypieczętowaliśmy dwoma trafieniami (w 4 i 13 minucie).
Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy, a to tylko ze względu na brak zdecydowania i nieskuteczność w finalizowaniu akcji ofensywnych. Ponieważ okazji do podwyższenia rezultatu było na prawdę sporo.
W drugich 30 minutach tempo gry zdecydowanie siadło i w nasze szeregi zaczęły się wkradać błędy własne, wynikające ze zmęczenia. Po jednym z nich, w dużym chaosie, przeciwnikom udało się zdobyć bramkę kontaktową (w 43 minucie), która zdecydowanie dodała im skrzydeł.
Na korzyść gości wpływała również duża liczba zmienników, którzy co jakiś czas pojawiali się na boisku.
Zespół Sportingu wykazał się jednak niezwykłym charakterem i wolą zwycięstwa oraz mądrością boiskową.
Kiedy przyjezdni zdecydowali się podejść wyżej całą drużyną, skorzystaliśmy z umiejętności gry nogami naszego bramkarza na dłuższą odległość.
Raz za razem uruchamialiśmy w ten sposób naszych skrzydłowych w bocznych sektorach, którzy po opanowaniu piłki, łamiąc akcje do środka, tworzyli zagrożenie pod bramką drużyny z Gliwic.
Jedną z tego typu sytuacji zamieniliśmy na trafienie, ustalając końcowy wynik spotkania.

Był to ostatni mecz w tym sezonie w II lidze wojewódzkiej, w którym potwierdziliśmy świetną postawę z przebiegu całych rozgrywek.
Wygrywając, przypieczętowaliśmy 3cią pozycję w tabeli, z dorobkiem 7 zwycięstw, 3 przegranych oraz 1 remisu.
Wyprzedziły nas jedynie takie marki jak Rozwój Katowice (4 punkty przewagi), któremu gratulujemy awansu do I ligi oraz GKS Katowice ( 3 punkty przewagi).

Przed pierwszym meczem ligowym kompletnie nie wiedzieliśmy czego się spodziewać i jak odnajdziemy się na tle drużyn, które od wielu lat prowadzą selekcję oraz szkolenie wśród dzieci i młodzieży.
Okazało się natomiast, że 3 solidnie przepracowane lata, zarówno pod względem naborów, jak i treningów na zielonej murawie, wystarczyły by nawiązać równorzędną rywalizację z dużo bardziej renomowanymi przeciwnikami.
Śmiało można się też pokusić o stwierdzenie, że gdyby nie dwa słabsze spotkania, w których straciliśmy prawie 2/3 z puli wszystkich ujemnych bramek, spokojnie można było powalczyć o awans do I ligi.
Tak czy inaczej, drużyna dostarczyła nam wszystkim sporo powodów do dumy i zadowolenia i na tej fali chcemy płynąć dalej.
Zamierzamy pracować, a co za tym idzie grać jeszcze lepiej i nie oglądać się za siebie, stawiając na nieustanny rozwój.

Ps. Zespół sprawił nam wszystkim świetny prezent na 3cie urodziny Sporting Football Academy, które przypadają właśnie dziś. 😉

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup: