D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 2:4 Athletic Ozimek

W środę 28.07.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Młodzik rozegrał pierwsze spotkanie kontrolne po przerwie wakacyjnej. Naszym przeciwnikiem była drużyna Athleticu Ozimek.
Po ciekawej, choć długimi fragmentami chaotycznej grze, ulegliśmy przyjezdnym 4:2.

Pomimo okresu wakacyjnego i napływu świeżej krwi, głównie z rocznika 2010 (ale i z 2011!), organizacja gry wyglądała na prawdę obiecująco.
Rozbrat z treningami był co prawda widoczny i przejawiał się przede wszystkim w niedokładności podań, braku wyczucia dystansu i szczególnie w ostatniej fazie spotkania – wydolności.
Nowym graczom (co zrozumiałe) brakowało także pewnych automatyzmów, które w sezonie ligowym charakteryzowały naszą drużynę.
Nie można także nie wspomnieć o przeciwniku z Ozimka, który postawił bardzo wysoko poprzeczkę, będąc wymagającym rywalem.
W pierwszej fazie gry, kiedy Sporting przejął inicjatywę, zagrali mądrze i czujnie, świetnie kontrując po naszych stratach własnych. Natomiast w końcówce, kiedy nasze baki z paliwem były już mocno opróżnione, przejęli kontrolę nad meczem dokładając dwa trafienia.
Nie mniej jednak mecz okazał się bardzo pożytecznym sprawdzianem, który uwidocznił na jakim etapie przygotowania jesteśmy i nad jakimi elementami musimy się najbardziej skupić w codziennych treningach.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski