D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 1:2 OKS Olesno

We wtorek 03.08.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, drużyna Młodzika podejmowała OKS Olesno w drugim spotkaniu kontrolnym po przerwie wakacyjnej.
Po zaciętym meczu, pełnym zwrotów akcji, ostatecznie ulegliśmy przyjezdnym 2:1.

Sporting wyszedł na spotkanie w nieco eksperymentalnym ustawieniu, które summa summarum nie miało większego wpływu na obraz gry.
Widoczny był jednak brak automatyzmów i zawodnicy potrzebowali ładnych parę minut, żeby złapać rytm.
W przeciwieństwie do poprzedniego sparingu, który rozegraliśmy w zeszłym tygodniu, to goście od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę i minęło dobrych kilkanaście minut, zanim doszliśmy do głosu.
Początkowo odgryzaliśmy się groźnymi kontrami, by w końcu zacząć konstruować własne akcje, tworząc zagrożenie.
W 30min jedna z takich akcji zakończyła się powodzeniem i przed przerwą objęliśmy prowadzenie.
Można powiedzieć, że obraz pierwszej połowy był zupełnie odmienny niż w meczu z Athleticiem; tam to my utrzymywaliśmy się przy piłce i staraliśmy się narzucić swój rytm, a przeciwnik w odpowiedzi zdobywał bramki. Tu Olesno przez większość czasu gry dyktowało warunki, natomiast my zanotowaliśmy trafienie.
W drugiej odsłonie gra była dużo bardziej wyrównana, ale to Sporting starał się narzucić swoje tempo i styl, utrzymywał się częściej przy piłce, szukając akcji kombinacyjnych oraz indywidualnych.
Mimo tego, że postawa zespołu po przerwie była dużo lepsza, paradoksalnie to OKS wyrównał po serii naszych błędów własnych, by w końcówce drugiej połowy zapewnić sobie zwycięstwo po strzale z rzutu wolnego.
Sytuacji do podwyższenia rezultatu, zarówno z jednej jak i drugiej strony było dużo, dużo więcej, a mecz obfitował w liczne zwroty akcji.
W kluczowych momentach w obu teamach zawodziła jednak skuteczność, lub świetnymi interwencjami popisywali się bramkarze.
Był to kolejny pożyteczny sprawdzian, a rywale mimo okrojonego składu postawili na prawdę trudne warunki. Jakby nie było mierzyliśmy się z reprezentantem I Opolskiej Ligi Wojewódzkiej i na boisku było to widoczne.
Wychodzimy natomiast z założenia, że jeśli mamy równać do najlepszych, to musimy z najlepszymi rywalizować!

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski