D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 2:6 Raków Częstochowa

W sobotę 14.08.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, nasza drużyna Młodzika podejmowała towarzysko Raków Częstochowa.
Mecz toczył się w uciążliwym upale, do którego rywale zaadaptowali się o wiele lepiej od nas, wygrywając pewnie i zdecydowanie 6:2.

Podsumowując spotkanie trzeba powiedzieć otwarcie; Raków zaserwował nam solidną lekcję piłki nożnej na wysokim poziomie.
Duże tempo gry jakie narzucili goście, w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi, były tego dnia nie do przeskoczenia dla naszej drużyny.

Nie da się również ukryć, że przedłużający się w nieskończoność okres wakacyjny, ewidentnie odbija się na fizycznej dyspozycji naszych zawodników.
Team z Częstochowy wyglądał natomiast imponująco pod względem wydolnościowym, agresywnie i umiejętnie skracając pole gry, co w połączeniu z dużą jakością, precyzją i kreatywnością w budowaniu akcji ofensywnych, okazało się dla naszej drużyny zabójcze.
A gdy dodamy do tego niewymuszone straty własne w konstruowaniu akcji, proste błędy w kryciu oraz sporą pasywność zarówno w fazie atakowania jak i bronienia Sportingu, przy takiej klasie przeciwnika nie mogło się to zakończyć inaczej niż pełną dominacją w wykonaniu gości.

Kolejna cenna, choć bolesna lekcja, z której krótko mówiąc wyciągamy wnioski i lecimy dalej, bo już za niespełna tydzień rozpoczynamy nowy sezon w II lidze wojewódzkiej ŚLZPN.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski