D1 Młodzik: Sporting FA Lubliniec 4:3 Sparta Katowice

W środę 01.09.2021 na Stadionie Miejskim w Lublińcu, Sporting podejmował Spartę Katowice w ramach II ligi wojewódzkiej D1 ŚLZPN.
Po zaciętym spotkaniu, pełnym zwrotów akcji, pokonaliśmy przyjezdnych 4:3.

Od pierwszych minut goście postawili trudne warunki i widać było, że będzie to szybki i intensywny mecz. Nikt jednak nie mógł się spodziewać, że zawodnicy zafundują nam taki rollercoaster.
Już w 2 minucie po serii naszych błędów w kryciu, Sparta wyszła na prowadzenie, by po następnych 5 minutach zrewanżować się równie poważnym błędem własnym w fazie otwarcia, dzięki czemu doprowadziliśmy do wyrównania.
Od tego momentu mecz stał się bardzo zacięty i żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać. I choć przyjezdni starali się dość wysoko wywierać presję, to Sporting umiejętnie spod niej wychodził, głównie przy pomocy dłuższych podań w boczne sektory.
Na minutę przed końcem pierwszej połowy nasi zawodnicy popisali się jednak kapitalną akcją kombinacyjną, po której wyszliśmy na prowadzenie.
W drugiej odsłonie przejęliśmy wyraźnie inicjatywę, raz za razem tworząc zagrożenie pod bramką przeciwnika. Jedną z akcji zamieniliśmy w 35 minucie na bramkę, podwyższając wynik, w pozostałych brakowało skutecznego wykończenia.
A jak wiemy niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Dwubramkową przewagę utrzymywaliśmy do 43 minuty, a w 48 był już remis.
Na 15 minut przed końcem widać już było ewidentnie, że nie jest to jeszcze ta forma fizyczna, którą imponowaliśmy w poprzednim sezonie. Graliśmy już dużo wolniej, mniej agresywnie w odbiorze, powroty po stracie były już spóźnione. Generalnie w całym spotkaniu widać było jeszcze brak automatyzmów, natomiast w końcówce nasi gracze pokazali ambicję, charakter i serce, pieczętując swoją postawę zwycięskim trafieniem w 50 minucie.
W porównaniu z poprzednim meczem, widać wyraźny progres w grze i to bardzo cieszy, natomiast jeszcze sporo pracy przed nami, by nadrobić przerwę wakacyjną.

Relacje w postaci grafik dostępne w poniższych linkach dzięki naszemu partnerowi Protrainup:

Skład meczowy

Protokół meczowy

Trener:
Adrian Kucharski